Zamknij

Nowoczesna jadalnia - o czym musisz pamiętać?

08:59, 14.03.2019 | materiały partnera

Jadalnia to, zaraz po kuchni, jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To tam jadasz wspólnie z całą rodziną posiłki, a jeśli pracujesz przed komputerem, stół czasem zamienia się w małe biuro. Lubisz nowoczesny styl we wnętrzach? Zobacz, na co warto postawić, urządzając jadalnię!

Nowoczesna lampa wisząca - główne źródło światła

Na etapie aranżowania jadalni warto od razu pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. W nowoczesnych wnętrzach jadalnia najczęściej nie jest osobnym pomieszczeniem, ale wraz z salonem i kuchnią tworzy otwartą całość. Między innymi dlatego najlepiej sprawdzi się oświetlenie sufitowe. Najczęściej wybór pada na lampy sufitowe, które montowane są bezpośrednio nad stołem. Tego typu oświetlenie dostarczy Ci odpowiednią ilość światła,  a nowoczesny design jednocześnie będzie świetną ozdobą danego wnętrza. Ciekawe modele znajdziesz na https://www.cudownelampy.pl/lampy-wiszace.html. 

Duży stół dopasowany do potrzeb całej rodziny

Nie da się ukryć, że główną rolę w każdej jadalni odgrywa stół. To najważniejsze wyposażenie, które warto dopasować jednak do własnych potrzeb i wymagań całej rodziny. Aby jadalnia była funkcjonalnym miejscem w domu, przemyślmy także odpowiednie położenie najważniejszego mebla. Warto do stołu dołączyć designerskie krzesła tak, by całość tworzyła świetny wystrój wnętrza. Jeśli miewasz często gości, postaw na rozkładany mebel - dzięki temu zawsze dopasujesz go do aktualnych potrzeb, a na co dzień złożony do najmniejszego rozmiaru stół nie zajmie dużo przestrzeni. 

Ciekawa aranżacja okna

W nowoczesnych jadalniach bardzo często elementem wnętrza są przeszklenia czy wykusze - część, w której umieszczany jest stół, a zarazem miejsce do ciekawej aranżacji i dekoracji. Jeśli zależy Ci na świetnym efekcie, postaw na niebanalne aranżacje - tradycyjne firanki w oknach możesz zastąpić najnowszymi propozycjami: żaluzje, rolety czy ozdobne materiały sprawdzą się idealnie. Spore przeszklenia dają także więcej światła. Nie zapominaj jednak o oświetleniowych dodatkach, które stworzą wyjątkowy nastrój.

Możesz postawić na:

  • lampę stojącą,
  • dekoracyjne, drobne światełka w szybach,
  • źródło światła zamontowane w suficie w postaci odpowiednich lamp czy żarówek

Dzięki temu nie tylko doświetlisz pomieszczenie, ale i stworzysz nowoczesny, ciepły i klimatyczny nastrój!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone