Zamknij

Urlop nad morzem wiosną! – zalety i wady

14:31, 20.03.2019 | materiały partnera

Jeszcze do niedawna praktycznie jedynym okresem urlopowym były miesiące wakacyjne. Obecnie nadal najwięcej osób decyduje się na odpoczynek latem, ale istnieje również grono odbiorców, którzy wolą udać się na urlop przed albo po okresie wysokim. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i pozwala na bardzo komfortowy wypoczynek.

Niższe koszty zakwaterowania

W okresie wiosennym koszty zakwaterowanie są znacznie niższe niż latem. Wiele kurortów posiadających kwatery o wysokim standardzie obniża ceny nawet o 50%. Ma to ogromne znaczenie dla wczasowiczów, bo dzięki temu mają oni szansę wynająć pokój albo apartament, na który nie mogliby sobie pozwolić. Poza tym, w okresie niskim jest większy wybór kwater. Bez problemu można znaleźć wysokiej klasy nocleg przy samej plaży. Przykładem firmy, która oferuje pokoje na Bałtykiem w doskonałych lokalizacjach jest baltichome.de. Kwatery mają wysoki standard i zapewnią komfortowy wypoczynek. Firma ma do dyspozycji pokoje i apartamenty z widokiem na morze oraz pokoje blisko plaży w Świnoujściu i Międzyzdrojach.

Brak tłoku i hałasu

Ogromną zaletą urlopu przed sezonem jest brak rzeszy turystów i tłoku na ulicach. Ten czas jest doskonały dla osób, które chcą wyciszenia i spokoju. Taka atmosfera sprzyja regeneracji i oderwaniu się od codziennych obowiązków. Bez przeszkód można spacerować po plaży i cieszyć się pięknymi widokami. Tereny nadmorskie kryją wiele tajemnic i umożliwiają aktywne spędzenie czasu. Można udać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, zwiedzać miasteczko albo okoliczne miejscowości, w którym nie brakuje ciekawych zabytków i malowniczych miejsc. W sezonie niskim atmosfera w miasteczku jest inna. Nie ma grających atrakcji, mnóstwa budek z jedzeniem i pamiątkami, ale jest spokój i cisza. Można zjeść obiad w lokalnej restauracji i pooddychać świeżym powietrzem.

Spędzanie wolnego czasu

Oczywiście w okresie wiosennym pogoda jest inna niż w czerwcu czy lipcu, dlatego inaczej spędza się czas. Aktywności opierają się głównie na spacerach, pieszych wycieczkach albo jeździe na rowerze. Można swobodnie wybrać się na Nordic Walking albo wyruszyć na wycieczkę objazdową po okolicznych miejscowościach. Często zapominamy, że kryją one wiele ciekawych atrakcji. Jeśli zależy nam na kąpieli wodnej można pójść na basen, albo do SPA. W wielu kwaterach dostępne są strefy relaksacyjne z kortem tenisowym, pływalnią i siłownią.

Jak widać urlop przed sezonem również może być doskonałym czasem na odpoczynek. Nierzadko wczasowicze uważają ten okres za bardziej udany niż latem. Jeśli jeszcze nigdy nie byliśmy na urlopie wiosną, warto wybrać się przynajmniej na weekendowy wyjazd, by poczuć klimat i atmosferę panującą wówczas nad Bałtykiem. Oczywiście taki wyjazd spełni oczekiwania osób, które szukają ciszy i wytchnienia. Rodziny z dziećmi mogą być zawiedzione brakiem ogromnej ilości atrakcji.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone