Zamknij

W czym może pomóc ortodonta

10:01, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Wady zgryzu są bardzo częste. Pojawiają się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Każdą wadę można zlikwidować, albo znacznie ja skorygować. Co jest do tego potrzebne? Po pierwsze decyzja o leczeniu, a po drugie znalezienie dobrego lekarza ortodonty. Kiedy te dwa warunki zostaną spełnione, można spodziewać się rzetelnego leczenia zakończonego sukcesem.

Kim jest ortodonta i jakie choroby leczy?

Ortodonta to stomatolog, który wybrał specjalizacje ortodontyczną. Oznacza to, że zajmuje się on wadami uzębienia. Wady uzębienia występują bardzo często, zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Ortodonta dba o to, aby wyleczyć żeby np. z krzywizn. Najczęściej odbywa się to poprzez założenie aparatu ortodontycznego. Dobry ortodonta Żoliborz rozwiąże problemy, z którymi być może borykasz się od bardzo dawna. Do najczęściej występujących wad zgryzu zalicza się zgryz otwarty, zgryz krzyżowy, tyłozgryz, zgryz głęboki, przodozgryz, a także stłoczenia zębów oraz ich zbyt duże odseparowanie. Większość tych wad ortodonta na Żoliborzu może skorygować lub zupełnie wyleczyć dzięki zastosowaniu aparatu na zęby.

Budowa stałego aparatu ortodontycznego

Jak zbudowany jest aparat ortodontyczny? Wiele osób zadaje sobie to pytania. Każdy, kto będzie musiał nosić aparat na zęby, chce wiedzieć, z czego jest zbudowany – to zupełnie naturalne! Aparat na zęby posiada zamki ortodontyczne, pierścień ortodontyczny, łuki ortodontyczne oraz ligatury elastyczne w różnych kolorach.

  • zamki ortodontyczne – mogą być porcelanowe, metalowe, kryształowe. Przykleja się je do zębów. Jakie jest ich zadanie? Utrzymują one łuk ortodontyczny.
  • pierścień ortodontyczny – pierścienie montowane są na zębach w celu utrzymania łuku ortodontycznego.
  • łuki ortodontyczne – mogą być wykonane z różnych materiałów: niklu, stali, tytanu.
  • ligatury elastyczne – to po prostu specjalne gumki, zakładane na każdy z zamków. Ligatury mogą mieć różne kolory.

Nieleczone wady zgryzu – czyli dlaczego warto iść do ortodonty?

Ortodonta na Żoliborzu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które mają jakikolwiek problem z ułożeniem swoich zębów. Jak zostało wcześniej przedstawione, takich problemów jest całkiem sporo. Każdy problem jest inny i każdy powinien zostać wyleczony, a przede wszystkim zdiagnozowany przez dobrego lekarza od wad zębów. Leczenie jest bardzo istotne. Jeżeli zbagatelizujemy problem wady zębów, może ona doprowadzić do bardzo złych skutków.

Nieleczone wady zgryzu u dzieci

Nieleczone wady zgryzu u dzieci mogą prowadzić do uszkodzenia zębów stałych oraz do ich osłabienia poprzez rozwój próchnicy (zwłaszcza przy zębach zbitych), do chorób dziąseł oraz chorób stawów skroniowych i żuchwowych. Negatywnym skutkiem nieleczenia wady zgryzu przez dobrego ortodontę na Żoliborzu jest również narażenie dziecka na wady wymowy lub na ich pogłębianie. Inne skutki to: zły wygląd zębów, co prowadzi do kompleksów (czasem na całe życie), cofnięcie brody, przez co twarz wygląda gorzej i mniej estetycznie, problemy z żuciem, dyskomfort podczas gryzienia, co może prowadzić do niebezpiecznych chorób układu pokarmowego.

Nieleczone wady zgryzu u dorosłych

Również dorośli mogą odczuwać skutki nieleczonych wad ortodontycznych. Pomijając już aspekt psychologiczny i często niższą samoocenę, trzeba wymienić szybsze psucie się zębów, zanik kości, ruchomość zębów, paradontoza, choroby dziąseł, szybki rozwój próchnicy. Złe usytuowanie zębów prowadzi do ich szybszego ścierania. Możliwe są łatwe uszkodzenia zębów oraz ich ułamanie. Aby zapobiec wszystkim przykrym konsekwencjom wystarczy tylko odwiedzić dobrego lekarza od wad zębów.

Masz wadę zębów? Borykasz się z nią od dawna? A może zauważyłeś nieprawidłowość w uzębieniu swojego dziecka? W takim razie koniecznie powinieneś skontaktować się z lekarzem od wad zębów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone