Zamknij

Oświetlenie LED – idealny wybór do całego domu!

13:41, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Szukasz trwałych i energooszczędnych źródeł światła do swojego domu? Postaw na nowoczesne oświetlenie LED – to doskonały wybór do wnętrza i na zewnątrz!

Zwykłe żarówki żarowe odchodzą w przeszłość. Zamiast nich mamy do dyspozycji pełną gamę nowych rozwiązań – wśród nich znajduje się również oświetlenie LED.

Dlaczego warto zdecydować się na ledy? Jak wykorzystać je do oświetlenia swojego domu? Gdzie można je zakupić? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym wspólnie z serwisem internetowym http://25fps.pl/!

Oświetlenie LED – co to jest?

Oświetlenie LED, inaczej lampa LED, to źródło światła, które bazuje na wykorzystaniu diod elektroluminescencyjnych, czyli w skrócie LED.

Diody te mogą być umieszczone w oprawie żarówkowej albo mogą być wykorzystane do innych rozwiązań – oczek, taśm, a także mogą być wprawiane bezpośrednio w lampy.

Dzisiaj diody LED są jednym z podstawowych typów oświetlenia, które posiada bardzo szerokie zastosowanie. Także wybierane jest do użytku prywatnego – doskonale sprawdzi się jako oświetlenie domu i jego otoczenia.

Zalety oświetlenia LED:

  • energooszczędność – szacuje się, że dzięki diodom LED można oszczędzić nawet do 90 procent kosztów związanych z oświetleniem w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami
  • trwałość – dostępne są lampy LED, których trwałość wynosi nawet po 15 tysięcy godzin, dlatego mogą być użytkowane nawet przez kilkanaście lat
  • mniejsze nagrzewanie się – większe bezpieczeństwo użytkowania
  • pełna gama kolorów do wyboru – diody LED oferowane są w trzech barwach białych – ciepła, neutralna i zimna, a także mogą mieć różne kolory z palety RGB
  • szeroki zakres napięć roboczych – można stosować je w różnych miejscach
  • ekologia – do produkcji oświetlenia LED nie wykorzystuje się groźnych dla środowiska naturalnego związków, jak ma to miejsce przy świetlówkach, na przykład rtęci
  • brak szkodliwego promieniowania UV – ma on negatywny wpływ na wzrok i skórę człowieka
  • odpowiedni wskaźnik oddawania barw otoczenia – oświetlenie LED nie powoduje fałszowania barw
  • niewrażliwość na częste włączanie i wyłączanie – nie powoduje zmniejszenia żywotności diody LED
  • krótki czas rozpalania do pełnej jasności – lampy LED od razu świecą pełną mocą

Zatem powyższe informacje potwierdzają, że oświetlenie LED to bardzo dobry wybór także dla użytkowników indywidualnych. Chociaż za takie oświetlenie należy zapłacić nieco więcej niż za inne źródła światła, to jednak jest to opłacalny wybór – warto potraktować go jako inwestycja.

Oświetlenie LED w domu – stylowy wybór!

Oświetlenie ledowe może przybrać najróżniejsze postaci, dlatego idealnie nadaje się również do aranżacji domów jednorodzinnych czy mieszkań.

Możemy zdecydować się na zakup żarówek LED – to kapitalny zamiennik dla zwykłych żarówek, ponieważ zapewnia wszystkie powyższe zalety. Możemy dopasować je do praktycznie każdej lampy z wąskim lub szerokim gwintem, a także do lampek biurkowych, oczek świetlnych i innych artykułów oświetleniowych.

Świetnym pomysłem mogą być także taśmy LED. Stosowane są do tworzenia efektownych podświetleń sufitów podwieszanych, a także mebli. Dają nieograniczone możliwości w tworzeniu efektownych kompozycji liniowych.

W sprzedaży znajdziemy także gotowe lampy LED – wbudowane diody pozwalają na nadanie im fantazyjnych kształtów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone