Zamknij

Aparat kryształowy najmodniejszy wśród aparatów estetycznych

18:51, 10.04.2019 | artykuł sponsorowany

Aparaty estetyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego? Ponieważ po aparaty ortodontyczne sięga z każdym rokiem więcej osób starszych, którym zależy na tym, aby aparaty na zęby nie rzucały się w oczy i były jak najbardziej naturalne. Aparaty estetyczne wpisują się w potrzeby klientów.

Dla kogo aparat kryształowy?

Aparat z monokryształów to idealne rozwiązanie dla osób bardzo wymagających, które zwracają dużą uwagę na swój wygląd. Młodzież chętnie wybiera metalowe aparaty na zęby, dodatkowo stosując kolorowe ligatury – wszystko po to, aby aparat był widoczny i spełniał zadanie biżuterii, ozdoby. Jednak niektórzy nie chcą obnosić się z aparatem na zębach i wybierają właśnie aparaty estetyczne, m.in. aparat kryształowy. Monokryształy są niemal niewidoczne i zlewają się z kolorem zęba. Zależy Ci na niemal niewidocznym aparacie na zęby? Wypróbuj zatem aparat kryształowy.

Aparat kryształowy – fakty i mity

Aparat z kryształu jest droższy od klasycznych. Jest to prawdą. Każdy aparat estetyczny jest droższy niż aparat klasyczny, metalowy.

Aparat kryształowy jest prawie niewidoczny. Jest to prawdą. Aparat z monokryształów dopasowuje się do koloru zębów, przez co czasem jest nawet niezauważalny!

Aparat kryształowy jest delikatny. Nie jest to prawdą. Aparat kryształowy, nazywany inaczej szafirowym, charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Aparat kryształowy przyjmuje kolor jedzenia. Nie jest to prawdą. Aparat z monokryształów jest odporny na zabarwienia. Można jeść wszystkie potrawy (oprócz tych bardzo twardych – dotyczy to absolutnie wszystkich aparatów ortodontycznych), pod warunkiem, że po jedzeniu pamięta się o dokładnym czyszczeniu zębów.

Założenie aparatu ortodontycznego

Wiele osób obawia się zakładania aparatu ortodontycznego. Nie jest to najprzyjemniejsze doświadczenie w życiu, jednak nie wiąże się z bólem. Dlatego, nie trzeba się bać. Zakładanie aparatu poprzedzone jest wieloma badaniami i wywiadem. Dobry ortodonta doskonale wie, jak wykonywać swoją pracę – można być spokojnym! Bardzo ważne jest to, aby nie zlewka z założeniem aparatu. Nieleczone wady zgryzu pogłębiają się i są coraz trudniejsze do wyleczenia.

Założenie aparatu i co dalej?

Po pierwsze, ból zębów jest normalny. Przez kilka dni po założeniu aparatu na zęby, bez względu, czy jest to aparat kryształowy czy aparat metalowy, można odczuwać ból lub silny dyskomfort. Jest to zupełnie naturalne. Można w tym czasie przyjmować powszechnie dostępne środki przeciwbólowe. Gdyby bóle były bardzo nasilone lub  nie przechodziły, należy skontaktować się z ortodontom, który sprawdzi, czy wszystko odbywa się dobrze. Najczęściej dyskomfort mija już po kilkudziesięciu godzinach.

Po drugie, koniecznie regularne wizyty u ortodonty. Aby leczenie było efektywne i tak szybkie, jak to tylko możliwe, konieczne są wizyty u ortodonty. Tylko wtedy lekarz może sprawdzić, czy leczenie przebiega tak, jak powinno.

Po trzecie, odpowiednia higiena. Podczas noszenia aparatu konieczna jest odpowiednie higiena. Warto zakupić szczoteczkę przeinaczoną do czyszczenia aparatów na żeby, odpowiedni płyn do higieny jamy ustnej, pastę do zębów oraz nici deistyczne. Żeby należy myć po każdym posiłku. Bez odpowiedniej higieny żeby mogą zacząć się psuć pod aparatem i zaraz po skończeniu leczenia ortodontycznego, trzeba będzie zająć się leczeniem stomatologicznym.

Po czwarte, odpowiednia dieta. O ile kryształowe aparaty na zęby są odporne na zafarbowanie, o tyle każdy aparata jest wrażliwy jeżeli chodzi o twarde pokarmy. Należy wiec wykluczyć je z diety. W innym wypadku może dojść do uszkodzenia aparatu, a wtedy konieczna jest natychmiastowa wizyta u ortodonty.

Leczenia ortodontycznego nie należy się bać. Masz problem z uzębieniem? Koniecznie skonsultuj się z lekarzem ortodontom, bez względu na swój wiek!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone