Zamknij

Bilety komunikacji miejskiej przez smartfona? To proste!

13:09, 11.04.2019 | Materiał Partnera

Coraz więcej polskich miast oferuje możliwość wykupienia biletów komunikacji miejskiej przez smartfona. To nie tylko oszczędność czasu, ale także wyjątkowa wygoda i mniej stresu!

Zakupienie biletu na autobus albo na tramwaj wcale nie musi oznaczać stania w kolejce do kiosku albo biletomatu. Nie musimy mieć też portfela. Jak to możliwe? Wystarczy skorzystać ze swojego smartfona!

Usługa polegająca na zakupie biletu przez smartfona oferowana jest dzisiaj przez kilkadziesiąt miast w Polsce – ciągle dołączają do nich także nowe. Chcesz dowiedzieć się więcej o e-bilecie? Sprawdź go wraz z serwisem internetowym http://osrodeksawa.pl/!

E-bilet – co to jest?

Chyba każdy z nas miał kiedyś sytuację, w której kupno biletu na autobus albo na tramwaj było utrudnione albo nawet niemożliwe. Takie przypadki mogą być także bardzo stresujące, zwłaszcza wtedy, gdy gdzieś się spieszymy.

Rozwiązaniem może być przejście na e-bilety, czyli na bilety komunikacji miejskiej dostępne za pomocą smartfona.

Bilety tego rodzaju mają postać elektronicznej informacji w dedykowanej aplikacji, którą uruchamiamy na smartfonie. Nie mamy zatem do czynienia z biletem w papierowej formie, ale z jego elektronicznym odpowiednikiem.

Zalety zakupu biletu komunikacji miejskiej przez swój telefon:

  • oszczędność czasu – nie stoimy w kolejkach, bo bilet kupujemy bezpośrednio po wejściu do pojazdu ze swojego telefonu
  • dostępność 24/7 – bilet można kupić o każde porze, także w nocy, w weekendy, w święta
  • mniejszy stres – nie obawiamy się, że nie kupimy biletu w ważnej sytuacji
  • transakcje bezgotówkowe – możemy zapłacić za bilet bez gotówki, czyli nie musimy mieć przy sobie portfela

Zatem zakupienie biletu komunikacji miejskiej przez telefon to świetny wybór dla każdego, kto chciałby podróżować jeszcze wygodniej – bez niedogodności związanych z zakupem biletu tradycyjną drogą.

Jak kupić bilet komunikacji miejskiej przez smartfona?

Pierwszym krokiem, aby kupić bilet przez smartfona, jest pobranie odpowiedniej aplikacji. Aktualności o tym, które miejscowości oferują taką usługę, można znaleźć na lokalnych stronach internetowych. Aplikację możemy pobrać z oficjalnych sklepów systemów operacyjnych.

Po instalacji aplikacji konfigurujemy swoje konto użytkownika. Wpisujemy w nim swoje dane, a następnie wybieramy formę płatności. Najczęściej do wyboru mamy dwie metody zapłaty za bilety:

  • podpięcie karty płatniczej lub kredytowej – opłata pobierana jest bezpośrednio z karty lub konta
  • zasilenie elektronicznej portmonetki – wykonujemy przelew na wskazany numer konta, aby zasilić portmonetkę, z której pobierane są opłaty

Jeżeli chcemy kupić bilet, wybieramy odpowiednią opcję w aplikacji. Możemy zaznaczyć rodzaj biletu oraz interesującą nas zniżkę, jeśli możemy z niej skorzystać. Transakcję potwierdzamy swoim osobistym kodem PIN aplikacji. Transakcję musimy wykonać przy podłączeniu telefonu do internetu.

Bilet zapisany jest na naszym koncie użytkownika. Gdy będzie miała miejsce kontrola, pokazujemy go po prostu na ekranie swojego telefonu kontrolerowi.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone