Zamknij

Czy stosowanie dodatków do PrestaShop jest bezpieczne?

08:56, 17.04.2019 | artykuł sponsorowany

Chociaż czysta instalacja PrestaShop pozwala na prowadzenie prostego sklepu internetowego, to jednak prędzej czy później zacznie się zauważać coraz więcej braków tego systemu. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy standardowe rozwiązania okażą się niewystarczające?

  1. Moduły do PrestaShop
  2. Dodatki od zaufanych programistów

Na szczęście, twórcy tego oprogramowania przewidzieli podobne sytuacje i umożliwi poszerzanie funkcjonalności sklepów poprzez korzystanie z gotowych modułów i dodatków.

Moduły do PrestaShop

Część z nich dostępna jest za darmo, natomiast inne wymagają uiszczenia pewnej opłaty. Z pewnością jednak będzie to dużo niższy koszt niż samodzielne opracowanie potrzebnego rozwiązania. W dodatku niektóre firmy specjalizują się w pisaniu modułów dla PrestaShop, dzięki czemu zlecając im wgranie dodatku można być spokojnym o bezpieczeństwo całego sklepu. Wiele gotowych rozwiązań znajdziesz na https://x13.pl/moduly-prestashop, gdzie wszystkie moduły PrestaShop zostały opracowane przez doświadczonych programistów. Wśród dostępnych dodatków znajdziesz między innymi zaawansowany moduł wyskakujących okienek, możliwość przeprowadzania grupowej zmiany cen, dodatki pozwalające zoptymalizować sklep zgodnie z zasadami SEO czy też rozszerzenia usprawniające publikowanie i wyświetlanie grafik w sklepie. Pełna lista jest oczywiście o wiele dłuższa i zawiera około stu różnych modułów. Jeżeli więc pojawiłyby się problemy z wybraniem takiego, który pomoże ci w rozwijaniu sklepu, skontaktuj się ze specjalistami i opisz czego dokładnie oczekujesz, aby doradzili najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Dodatki od zaufanych programistów

Chociaż korzystanie wyłącznie z darmowych dodatków może kusić brakiem kosztów, to jednocześnie nie powinieneś zapominać o bezpieczeństwie. Jest to szczególnie istotne w przypadku ecommerce, gdzie klienci dokonują płatności i podają swoje dane. Zainstalowanie rozszerzenia pobranego z podejrzanej strony prędzej czy później może narazić twój sklep na różnego rodzaju ataki. Zamiast więc tak ryzykować, lepiej wybrać te dodatki PrestaShop, które zostały stworzone przez najlepszych programistów. Ceny tego typu rozszerzeń są bardzo przystępne, dlatego nie tylko unikniesz dużych kosztów, ale też wyeliminujesz ryzyko, że sklep będzie podatny na ataki. Kupując dodatek do sklepu internetowego od zaufanej firmy możesz dodatkowo liczyć na wsparcie techniczne i niezbędną pomoc przy instalacji. To natomiast pozwoli ci zaoszczędzić wiele czasu na testowaniu różnych opcji konfiguracji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone