Zamknij

Łóżeczko dostawne – zalety i wady tego rozwiązania

07:30, 19.04.2019 | artykuł sponsorowany

Jak wiadomo, jeżeli chodzi o organizacje snu dla dziecka, istnieje wiele rozwiązań. Zdecydować można się na różne typy łóżeczek, które lepiej lub gorzej sprawdzają się w specyficznych warunkach. Jednym z nich jest tzw. łóżeczko dostawne.

Czym dokładnie jest?

Spośród wielu typów, łóżeczko dostawne, to po prostu takie, które można dostawić do zwykłego łóżka. Z uwagi na niewielki rozmiar oraz odpowiednią konstrukcję, przystawienie go do łóżka rodziców nie sprawia problemów. Wychodzi więc na to, że w tym wypadku, maluch śpi w swoim łóżeczku, a jednocześnie też i z rodzicami. Posiada swoją, bezpieczną przestrzeń do spania, przy równoczesnym odczuwaniu bliskości rodziców.

Zalety

Łóżeczko dostawne, skutecznie rozwiązuje problem, czy dziecko ma spać samo, czy też z rodzicami. Można wymienić też szereg innych zalet tego rozwiązania.

Jak wiadomo, ten typ łóżeczka, to bliskość z rodzicami i jednoczesne bezpieczeństwo dla malucha, z uwagi na własną przestrzeń do spania. Nie ma możliwości, że rodzic podczas snu przygniecie, lub niechcący uderzy malucha. Jako, że dziecko ma własną pościel, nie dojdzie do tego, że zostanie ono w nocy odkryte. Kolejną zaletą jest to, że bardzo pozytywnie wpływa na sen dziecka. Poczucie bliskości sprawia, że maleństwo prędko zaśnie, a jego sen będzie mógł być spokojniejszy. Pozwala też na kontakt fizyczny – trzymanie za rączkę, głaskanie po główce.

Łóżeczko dostawne, to gwarancja komfortu dla rodziców. Nie ma potrzeby każdorazowego wstawania, kiedy tylko dziecko zacznie płakać. Jest to też bardzo uspokajające, kiedy rodzic w każdej chwili może mieć swoje maleństwo na oku. Znacznie usprawnia też proces nocnego karmienia piersią, ponieważ mama nie musi wstawać, by je nakarmić. Jako, że jest ono bardzo blisko, wystarczy, że przesunie je bliżej siebie, po czym z powrotem odłoży do swojego łóżeczka, bez potrzeby wstawania.

Przyzwyczajenie dziecka do spania w takim łóżeczku, pozwala mu znacznie łatwiej znieść późniejsze przenosiny do normalnego łóżeczka. Jeżeli wybierzemy odpowiedni model, będziemy mogli liczyć na jego mobilność i dostawić je, z której tylko strony będzie nam odpowiadać. Jest to też doskonałe rozwiązanie, kiedy nasza sypialnia nie jest wielkich rozmiarów, więc nie ma miejsca na duże, dziecięce łóżeczko. To również spore ułatwienie, kiedy musimy często się przemieszczać, a co za tym idzie produkt musi być kompaktowy i mobilny. Jest to też spora wielofunkcyjność. Łóżeczko dostawne, może posłużyć jako wolnostojące, lub też turystyczne.

Wady

Mimo, że ten typ łóżeczka ma wiele zalety, nie jest jednak w stanie w pełni zastąpić klasycznego dziecięcego łóżeczka. Na początku życia maleństwa, może być to dla niego jedyne miejsce do spania, natomiast w późniejszym okresie, niestety będzie musiało ono być zastąpione większym gabarytowo.

Co warto podkreślić, rozwiązanie to nie jest aż tak drogie, jak można by było przypuszczać. Jako, że najczęściej są to solidne i porządne konstrukcje, mamy szansę odzyskania części pieniędzy, wystawiając je na aukcję lub odsprzedając znajomemu.

Czy to opłacalna inwestycja?

Tego typu dostawka do łóżka, doskonale sprawdzi się dla:

  • - Rodziców, którzy nie posiadają wielkiego mieszkania i sypialni, więc nie są w stanie zmieścić u siebie klasycznego dziecięcego łóżeczka.
  • - Rodziców dzieci, które przejawiają ponadprzeciętną czujność i niepokój podczas snu.
  • - Mam, które pragną, aby nocne karmienie piersią było bezproblemowe oraz by nie wybudzało zbytnio dziecka.
  • - Rodziców, którym przyda się kompaktowe i mobilne rozwiązanie. Chociażby na różnego rodzaju wyjazdy wakacyjne, bądź nocowanie u dziadków i znajomych.
  • - Mam, które przeszły przez bardzo wyczerpujący i trudny poród, przez co mogą mieć problemy z częstym wstawaniem z łóżka.
  • - Rodziców, którym zależy na ciągłej bliskości ze swoją pociechą w nocy, przy jednoczesnym przywiązywaniu dużej wagi do jego bezpieczeństwa.
  • - Mam, które wyjątkowo pragną tego, aby ich maleństwo nie miało jakichkolwiek problemów ze snem w nocy.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone