Zamknij

Czy warto zdecydować się na podłogi naturalne?

14:47, 29.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Naturalne materiały we wnętrzu nigdy nie wychodzą z mody. Są synonimem luksusu i wysokiej jakości, a ponadto wprowadzają do mieszkania wyjątkowy klimat. Podłoga z drewnianych desek to elegancja i klasa, których nie da się podrobić. 

Zalety naturalnej podłogi

Naturalne materiały idealnie wpisują się w aktualne trendy na styl eko we wnętrzach. Szlachetne drewno, kamień, a także bogata roślinność są mile widziane we współczesnych mieszkaniach. Jakie są zalety naturalnych materiałów? 

Podłoga wykonana z drewna świetnie się prezentuje, jest ciepła, ma piękny zapach i ponadczasowy styl.  Deski z drewna są niepowtarzalne, a każda z nich ma swój unikalny wzór. Drewno charakteryzuje się też dużą odpornością i może wytrzymać w dobrym stanie dziesiątki lat, o ile będzie odpowiednio pielęgnowane. Regularna impregnacja drewnianej podłogi to niezbędny element jej pielęgnacji. 

W jakich wnętrzach sprawdzi się podłoga z drewna? 

Eleganckie podłogi naturalne można dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Wystarczy wybrać odpowiedni gatunek drewna. We wnętrzach w stylu vintage, rustykalnym lub klasycznym, sprawdzi się praktycznie każdy rodzaj drewna. W nowoczesnych mieszkaniach, najlepiej będzie wyglądać drewno o mniejszym usłojeniu i niewielkiej ilości sęków. Obecnie dużą popularnością cieszy się drewno egzotyczne, które gwarantuje wyjątkową wytrzymałość i kolorystykę niespotykaną u naszych rodzimych gatunków. 

Rodzaje podłóg naturalnych

Decydując się na podłogę z drewna, klienci mają do wyboru kilka wariantów: deski podłogowe lite, deski 2- warstwowe lub 3- warstwowe, parkiet bądź mozaikę. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Piękno naturalnego drewna doskonale widać na deskach podłogowych litych, które najlepiej odzwierciedlają urok niepowtarzalnego usłojenia. Parkiet pozwala uzyskać najbardziej zróżnicowane efekty, natomiast deski warstwowe są wyjątkowo odporne na zmiany wilgotności. 

Szeroką ofertę podłóg naturalnych, a także szczegółowe informacje na temat każdego typu podłóg, można znaleźć na stronie podłogi naturalne

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone