Zamknij

Dobroczynne działanie Ozonu w kosmetologii

11:56, 30.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Już w czasie I wojny światowej za pomocą Ozonu dezynfekowano rany za pomocą bandaży i naozonowanej oliwy. Dzisiaj jego zastosowanie jest znacznie szersze, dlatego tak wiele osób wykorzysta zabiegów i urządzeń, w których zastosowanie ma właśnie ten pierwiastek.

Ozon – trójwymiarowa forma tlenu

Spotykam się z nim w przyrodzie, ponieważ powstaje na skutek wyładowań atmosferycznych. W środowisku jego działanie polega na pochłanianiu promieniowania UV, natomiast w  kosmetyce jest zupełnie inaczej. W różnych preparatach, które można bez problemu dostać w każdej dobrej drogerii, ozon odgrywa decydującą rolę. Zwalcza cellulit, radzi sobie z trądzikiem i wykwitami skórnymi, spłyca zmarszczki i uelastycznia skórę. Cząsteczki ozonu wnikając w skórę, dotleniają go oraz zmiękczają, dlatego po aplikacji preparatu odczuwa się aksamitną gładkość i miękkość naskórka. Oprócz tego ozon działa tez świetnie na włosy. Osoby mające problemy z łupieżem i świądem mogą  jednak tylko niewielka część jego zalet. Po zastosowaniu kosmetyków z ozonem, włosy zostaną wzmocnione i będą rosły mocniejsze.

Przenośne urządzenie do ozonoterapii

Derma wand pro https://importmania.pl/product-pol-714-Darsonval-Pro-derma-wand-pro.html to kompaktowe urządzenie, które może być  używane zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak iw  zaciszu własnego domu. Bezpiecznie i szybko można wspomóc swoja skórę działaniem cennego gazu, jakim jest ozon. Jak to działa? Bardzo prosto! Podczas kontaktu urządzenia ze skórą wytwarzają się cząsteczki ozonu, które w nią wnikają. Derma wand także dokładnie dezynfekuje skórę, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie aktywnych substancji odżywczych z różnych preparatów pielęgnacyjnych. Urządzenie wyposażone jest w 4 funkcjonalne końcówki, które służą do stosowania na konkretne partie ciała – dekolt i plecy, głowę oraz końcówka punktowa przystosowana do trudno dostępnych miejsc.  Derma wand posiada niezbędne atesty CE i takie same oznaczenia, dlatego jest sprzętem sprawdzonym. Skóra po zabiegu jest perfekcyjnie oczyszczona i wiele zyskuje, o czym zostało napisane poniżej.

Ozonoterpaia w gabinecie kosmetycznym

Coraz więcej osób podaje się zabiegowi ozonoterapii.  Trwa ok. 20. minut jest bezinwazyjny i bezbolesny. Za pomocą urządzenia wapozon gaz zostaje wprowadzany w aktywne miejsca w głąb skóry.  W efekcie wsparte zostają procesy regeneracyjne oraz odżywcze skóry, komórki są bardzo dobrze dotlenione, a zbędne produkty przemiany materii usunięte z organizmu. Obserwuje się lepsze ukrwienie skory. Zabiegowi ozonoterapii poddają się przede wszystkim osoby z trądzikiem, wykwitami skórnymi, oraz ci, którzy chcą zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych i nieestetycznych worków pod oczami. Ozon przyspiesza także gojenie się drobnych ran.

Warto poszerzyć swoją wiedzę na temat ozonu i kosmetyków, w których on występuje. Lepsze dotlenienie, ukrwienie i doskonałe oczyszczenie – to trzy główne zalety stosowania ozonoterapii.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone