Zamknij

Yerba mate na zatoki i nie tylko

13:53, 14.05.2019 | Artykuł sponsorowany

Wiosenna pogoda jest w tym roku dość kapryśna, więc i o przeziębienia ciągle łatwo, a częstą przypadłością jest wtedy ból zatok. Zatkane zatoki powodują bóle głowy, nie mówiąc już o utrudnieniu oddychania, kłopotach ze snem i ogólnie gorszym samopoczuciu. Jeśli ten problem dotyczy ciebie, z pewnością zastanawiasz się, jak możesz sobie pomóc i co pić w trakcie zatokowych kłopotów. Spieszymy z informacjami i wsparciem!

Zatoki i yerba mate

Zapalenie zatok to dość powszechna infekcja wirusowa lub bakteryjna, która może trwać nawet kilka tygodni. Podstawowym środkiem zaradczym jest rozgrzewanie i pobudzanie krążenia oraz nawadnianie organizmu. Należy pić dużo wody, najlepiej z cytryną oraz herbat ziołowych. Co z yerba mate, naparem z ostrokrzewu paragwajskiego? Otóż jest on antybakteryjny, udowodniono jego silny wpływ na walkę z bakteriami przewodu pokarmowego, a także gardła. Warto jednak pamiętać, że yerba mate zawiera kofeinę/mateinę, która nie jest wskazana przy zapaleniu zatok – z powodu możliwego odwodnienia organizmu. Osoby pijące yerbę na co dzień powinny wiedzieć, że należy zawsze dołączać do jej picia dobrej jakości wodniste owoce lub wodę, aby uzupełnić płyny (yerba jest moczopędna). Skutecznym remedium na zatoki będzie zatem dobrej jakości, świeża, organiczna yerba mate, jak chociażby Yerba Mate Green Organic, a także yerby z serii „suave”, czyli z mniejszą zawartością kofeiny. A do takiej yerba mate zaleca się spożywanie dużej ilości owoców! Już 3 dni takiej kuracji (mini detoksu) potrafią zdziałać cuda – organizm odżyje, wzmocni się, nawilży i oczyści. Najlepsze gatunki yerba mate oferuje sklep internetowy https://www.yerbamarket.com/pol_m_Yerba-mate-100.html, a na hasło Czas Chojnic do każdego zamówienia sklep dorzuci mały upominek yerbowy :)

Co poza yerba mate?

Również zielona herbata może być pomocna przy problemach z zatokami, lecz jej właściwości antybakteryjne są mniejsze niż yerba mate. Jednak zawiera dużo polifenoli i przyczyni się do oczyszczania. W celu poprawy jej właściwości leczniczych w obrębie zatok należy wybierać zieloną herbatę z dodatkiem np. rozgrzewających przypraw albo kwiatu jaśminu. Rozgrzewające dodatki zniwelują wychładzające działanie zielonej herbaty, a w kłopotach zatokowych należy zadbać o odpowiedni przepływ krwi i limfy. I tu znów włączamy wodniste owoce i/lub soki - pamiętamy o nawadnianiu organizmu i ograniczamy wszelkie niezdrowe, zakwaszające i obciążające produkty. Przy zapaleniu zatok należy odstawić też nabiał (który przyczynia się do tworzenia śluzu) i silnie stymulujące produkty. Delikatna, ekologiczna yerba mate, jaśminowa zielona herbata to będzie słuszny wybór, zwłaszcza przy równoczesnym dbaniu o nawodnienie i zbilansowaną dietę.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone