Zamknij

Piec koza na pellet - czy warto inwestować w taki piecyk?

14:35, 27.05.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Koza na pellet

Kominek wolno stojący typu koza na pellet to interesujące rozwiązanie w zakresie urządzeń grzewczych. Może ono zainteresować w szczególności osoby, którym zależy na ekologicznym ogrzewaniu. Czy jednak troska o środowisko to jedyny powód, dla którego warto zastanowić się nad zainwestowaniem w takie urządzenie?

Pellet to paliwo przyjmujące formę granulatu będącego skompresowanymi za pomocą wysokiego ciśnienia odpadami drzewnymi (np. trocinami). Materiał, z którego są tworzone, powoduje, że wartość opałowa pelletów jest taka sama jak drewna, ale podczas ich spalania powstaje znacznie mniej dymu i popiołu. Już tutaj uwidaczniają się korzyści płynące ze stosowania piecyków wykorzystujących ten rodzaj paliwa. Czy jest ich więcej?

Taniej i bardziej ekologicznie, czyli koza na pellet

Pellet to między innymi znikoma ilość dymu i popiołu, co oznacza znacznie mniejszą ilość czasu, jaką musimy poświęcić na konserwację piecyka w porównaniu do np. piecyków na drewno. To również wysoka wydajność spalania - certyfikowany sprzęt wysokiej jakości może osiągać efektywność sięgającą nawet 83%!

Wysoka wydajność nie pozostaje również bez wpływu na ekonomię korzystania z kozy- pellety są bowiem jednym z najtańszych rozwiązań w kwestii ogrzewania.

Wreszcie warto również wziąć pod uwagę kwestię ekologiczną - granulat to w gruncie rzeczy wyłącznie naturalne odpady pochodzące z obróbki drewna, zatem do atmosfery nie dostają się duże ilości szkodliwych substancji.

Wszystkie te zalety dotyczą pelletów dobrej jakości. Opłaca się kupować u sprawdzonych producentów takich jak na przykład pellet od Stelmetu, zwłaszcza że kiepski pellet może nawet doprowadzić do uszkodzenia kominka.

Piec koza - moc, wydajność i co jeszcze?

Jeżeli powyższe zalety pelletu nas przekonają i zechcemy zakupić kominek wolno stojący (czyli kozę) wykorzystujący to paliwo, to na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Kluczowe parametry to oczywiście moc urządzenia oraz jego sprawność. O ile w przypadku wydajności powinniśmy szukać urządzenia o jak najwyższej wartości, to już moc powinna być dostosowana do naszych oczekiwań – zbyt duża może okazać się nam po prostu niepotrzebna.

Warto zwrócić uwagę na certyfikaty, jakie posiada dana koza na pellet - są one wyznacznikiem jej bezpieczeństwa. Nie zapominajmy też o głośności działania urządzenia - lekko „hałasująca” koza może sprawdzić się w biurze, ale w domu raczej będziemy szukali cichego rozwiązania.

Koza na pellet to dobre urządzenie dla osób, którym zależy nie tylko na ogrzewaniu ekologicznym, ale również wygodnym i niedrogim. Odpowiednio dobrany sprzęt to oszczędności oraz wygoda użytkowania na długie lata.

Kominek wolno stojący - inne zalety


Piec typu koza na pellet jest również mały (w porównaniu do kominka). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w małych wnętrzach. Ponadto dzisiejsze kozy są naprawdę bardzo estetycznie wykonane. Można również zakupić kozę obłożoną ponadczasowymi kaflami, kolorystycznie dopasowanymi do wnętrza, w którym stanie.

O innych zaletach kominka wolno stojącego typu koza mogą Państwo poczytać na tej stronie.

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone