Zamknij

Poznaj starożytne tajemnice, które kryje Meksyk Jukatan podczas wycieczki z biurem podróży

09:38, 03.06.2019 |

Czas wakacji to czas podróży. Ciągle marzysz o dalekich wyprawach a sam nie wiesz, gdzie się wybrać. Może kolejnym kierunkiem, który przypadnie Ci do gustu, będzie połączeniem egzotyki ze starożytnym światem. Może marzy Ci się, żeby wyjechać w podróż, na której nie będziesz się nudził i nie będziesz tylko leżał na plaży, a wręcz przeciwnie ruszysz się z miejsca i poznasz starożytne tajemnice nie z tego świata, a do tego na każdym kroku będziesz zachwycać się starożytnymi budowlami Majów. Dopiszmy do tego jeszcze nowoczesny przepych i ludzką gościnność, świetną pogodę i dużo doznań smakowych i zapachowych. To właśnie tam poznasz sekret udanej wycieczki i odpoczynku.

Właśnie taką przygodą życia może być wycieczka Meksyk Jukatan z biurem podróży -poznaj szczegółową ofertę oraz dostępność podróży.

Meksyk Jukatan z biurem podróży – atrakcje:

MEXICO CITY – jest stolicą Meksyku, która jest jednym z największych miast. Będąc w Mexico City, należy odwiedzić główne punkty miasta, do których należą: Catedral Metropolitana, galerie, muzea, Cafe de la Gran Ciudad, wszechstronne targi, dzielnice Condesa i Roma oraz park Bosque de Chapultepec.

TEOTIHUÄCAN – to słynne święte miejsce Azteków. Znajdujące się tam piramidy od wieków owiane są tajemnicami i legendami oraz magią. Piramidy znajdują się w niedalekiej odległości od miasta Mexico City i są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do dziś nie wiadomo, kto jest budowniczym tajemniczych budowli.

TAXCO DE ALARCÓN– jest kolejnym zapadającym w pamięć miasteczkiem. Nazywane jest również srebrnym miastem, ponieważ Taxco słynie z wydobycia i wyrobów ze srebra. Będąc w mieście, warto kupić biżuterię ze srebra, jak również zobaczyć kościół Santa Prisca w którym znajduje się przepiękny ołtarz. Swoje kroki warto również skierować w wąskie uliczki, na których znaleźć można straganiki z rękodziełem i klimatyczne restauracje z tutejszymi potrawami.

ACAPULCO – jest jednym z najbardziej znanych miast, ze względu na znajdujące się w nim kurorty wypoczynkowe. Miasto przyciąga tłumy turystów, doczego przyczynia się na bajeczna pogoda oraz możliwość zwiedzania wspaniałej architektury. Będąc w tym mieście, należy zobaczyć XVII - wieczną twierdzę El Fuerte de San Diego, murale słynnego artysty Diego Rivery, warto również przyjechać w czasie festiwali, na których gości tutejsza muzyka, taniec i śpiew.

PUEBLA – jest miastem znajdującym się w środkowym Meksyku, zwanym bardzo często miastem aniołów. Będąc w Puebla, warto odwiedzić choć kilka kościołów, ponieważ wszystkich nie jest się w stanie zobaczyć, muzea a także Fuertes de Loreto, Barrio del Artista, Casa del Dean, warto również zobaczyć targ i posmakować tutejszych potraw.

MONTE ALBAN – jest miejscem kultu wybudowanym przez Zapoteków, znajdującym się na szczycie góry. Do tego jest to jeden z najbardziej imponujących i wartych zobaczenia zabytków archeologicznych, który obejmuje ruiny starożytnego miasta.

OAXACA – miasto w południowej części Meksyku, w którym można poznać wszystkie smaki tego kraju. Warto wybrać się na spacer po targach, aby zakupić chili i oryginalną czekoladę. Będąc w tej okolicy, warto zatrzymać się i obejrzeć Hierve de Agua, czyli skamieniały wodospad, ale warte uwagi są również wszechobecne plantacje agawy.

MITLA – w dawnych czasach uchodziła za miejsce kultu religijnego, które położone jest do dziś na Wyżynie Meksykańskiej. Milta jest zespołem pałacowym składającym się z czterech budynków. Jednak nie wszystkie zachowały się do dzisiaj. Na zachowanych pozostałościach widnieją bardzo ciekawe wzory oraz mozaiki, które zdobią resztki budowli.

SAN CRISTOBAL – uznawane za jedno z najpiękniejszych miast Meksyku. Będąc tutaj, warto zobaczyć: kolorowe targi, kościoły: Iglesia San Francisco, Iglesia el Carmen oraz Cerro de San Cristóbal, katedrę oraz muzea Museo de San Cristóbal i Museo del Ámbar de Chiapas.

PALENQUE – to park narodowy, w którym są do zobaczenia najlepiej zachowane świątynie Majów. Wrażenie robią ogromne ze względu na ich położenie w leśnej głuszy, w której słychać tylko odgłosy dzikich zwierząt, co jest niesamowitym doświadczeniem.

BONAMPAK – jest kolejnym stanowiskiem archeologicznym, w którym czuć obecność Majów. Składa się z jedenastu budynków połączonych z głównym placem. Piramidy są jednymi z lepiej zachowanych w całym Meksyku, a ponadto na ich ścianach można podziwiać ciekawe malowidła.

YAXCHIÄLN – jedno z miejsc kultu religijnego Majów. Znajdujące się tutaj budowle noszą nazwę zielonych kamieni, ze względu na pokrywający je zielony mech. To następne miejsce warte zobaczenia.

UXMAL – to kolejne już ruiny miasta Majów, które położone są na półwyspie Jukatan. Tylko w tej części Meksyku można zobaczyć najlepiej zachowane piramidy: Wieszcza, Czarownika i Wróża. A dzięki swoim nazwom i malowidłom znajdującym się wewnątrz każdej z nich można odnieść wrażenie, że jest się w jakimś innym wymiarze.

CHICHÈN ITZA – miejsce sakralne i archeologiczne, na terenie którego warto zobaczyć: Świątynię Kukulkana, Świątynia Wojowników, Tzompantli oraz obserwatorium astronomiczne zwane El Caracol. Dość nietypowym obiektem jest również największe boisko do obrzędowej gry w pelotę. Ostatnią atrakcją godną obejrzenia jest Święta Studnia.

CANCÚN – to miasto położone na północy Meksyku, które jest najbardziej ekskluzywnym i rozpoznawanym miastem. To ostatni przystanek w podróży, na którym warto się zatrzymać, zauroczyć się tętniącym miastem, widokami nie z tej ziemi i dopiero wtedy pomyśleć o powrocie.

Jeśli chcesz nasycić się barwnym życiem i wszystkimi kolorami świata, to wyprawa do Ameryki Północnej jest dla Ciebie. Warto wybrać się akurat tutaj, ponieważ właśnie na tym kontynencie starożytna historia łączy się z życiem współczesnym. Właśnie tutaj doświadczysz mistycznych i legendarnych odczuć, zobaczysz coś, czego jeszcze nigdy nie widziałeś i kto wie, może uda Ci się odkryć niejedną tajemnicę Majów. Podajmy do tego jeszcze słoneczny klimat, odurzające zapachy nieziemskich przypraw, uśmiechniętych i przyjaznych mieszkańców, smaki, o których nigdy nie zapomnisz, a do tego pamiątkowe zdjęcia i wspomnienia zapisane w pamięci, do których na pewno będziesz wracał jeszcze nie jeden raz.

( )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone