Zamknij

Czy rejestracja pacjentów online to ułatwienie dla seniorów?

11:03, 31.05.2019 | materiały partnera

Osoby starsze ze względu na pogarszający się stan zdrowia częściej potrzebują pomocy lekarskiej. Jednak niekiedy nie mogą liczyć na pomoc młodszych członków rodziny, którzy m.in. ich zarejestrują na wizytę u specjalisty, dlatego muszą sobie sami radzić. Czasami wiąże się to z niekomfortową podróżą lub staniem w długiej kolejce. Zatem warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, które może ułatwić tę sytuację.

Sposób, który jest pomocny dla seniorów

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że program do rejestracji pacjentów w przychodni nie jest dostępny w każdym miejscu, dlatego należy decydować się na taki ośrodek zdrowia, który korzysta ze specjalnego programu. Dzięki temu każdy pacjent może skorzystać z tej opcji, bez względu na wiek i stan zdrowia. Jednak niewątpliwie jest to szczególnie przydatne osobom starszym oraz niepełnosprawnym.

Dlaczego rejestracja online jest ważna dla seniorów?

Warto pamiętać o tym, że nie każda starsza osoba, szczególnie wtedy, gdy jest chora, ma tyle sił, by specjalnie jechać do przychodni, żeby zarejestrować się na wizytę lekarską. Zazwyczaj trzeba to robić z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, więc kolejnego dnia czeka ją również taka podróż. Choć oczywiście można to zrobić telefonicznie, to jednak często pojawiają się problemy z dodzwonieniem do rejestracji, a także z dokładnym zrozumieniem tego, co mówi pracownik przychodni lub pacjent. Właśnie dlatego rejestracja online jest przydatna, choć nie są to jedyne zalety tego rozwiązania.

Utrzymanie samodzielności

Ważne jest również to, że możliwość samodzielnej rejestracji na wizyty u specjalisty, pozwalają na utrzymanie samodzielności. Konieczne jest tylko to, by senior miał własny komputer lub laptop, z którego może korzystać. Poza tym może zdecydować, do którego lekarza chce iść, a także odwołać wizytę, jeżeli nie będzie mu odpowiadał jakiś termin. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnemu programowi, o czym można przeczytać na stronie http://e-rejestracja24.com.pl/mmedica/.

Duży komfort

Nie można też zapomnieć o tym, że poszczególne ośrodki zdrowia nie zawsze znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie naszego domu. Dlatego często wiąże się to z długą podróżą np. komunikacją miejską. Dzięki rejestracji online można zminimalizować taką wygodę, ponieważ nie trzeba tego robić w ciągu dwóch dni, tylko jednego, gdy przypada termin wizyty u lekarza. Szczególnie jest to ważne wtedy, gdy starsza osoba ma problemy z poruszaniem się lub zachorowała i nie czuje się najlepiej.

Przypomnienie o wizycie

Coraz większa ilość wizyt u lekarzy może sprawić, że trudniej jest zapamiętać ich terminy. Choć czasem pracownicy rejestracji zapisują datę na kartce, to jednak zazwyczaj trudną ją rozczytać, a poza tym istnieje większe ryzyko, że ją zgubimy. Dlatego przypomnienia, które regularnie przychodzą w formie smsa na telefon, są sporym ułatwieniem dla wielu seniorów, za co odpowiada program mmedica. Dzięki temu nie ma ryzyka, że przez przypadek zapomną o wizycie u lekarza.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone