Zamknij

Czy warto mieszkać w Gdańsku?

12:48, 07.06.2019 | Artykuł sponsorowany

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu młodych osób. Planowanie założenia rodziny nierozerwalnie wiąże się z chęcią posiadania własnego „M”, gdzie każdy jej członek będzie miał swój własny kąt.

Perspektywa nabycia mieszkania jest tym bardziej kusząca, jeśli znajduje się ono w ciekawym miejscu. Do takich bez wątpienia należy Gdańsk. Miasto zamieszkuje ponad pół miliona osób. Jego obywatele cenią sobie bliskość morza oraz terenów rekreacyjnych. Nie bez znaczenia jest też niewielka odległość od lotniska, skąd można udać się do wielu krajów Europy i świata. To właśnie międzynarodowy charakter Gdańska jest jednym z jego większych atutów. Jest on odwiedzany przez wielu zagranicznych turystów, którzy uwielbiają do

niego wracać.

Można rozkręcić biznes

Gdańsk jest też idealnym miejscem do otwarcia własnego biznesu. Lokal użytkowy w centrum z pewnością zagwarantuje stały dopływ klientów, a branża turystyczna rozwija się znakomicie.

By jednak prowadzić działalność w Trójmieście, trzeba najpierw zamieszkać w okolicy. Problemów ze znalezieniem lokum nie powinno być, ponieważ dzisiaj deweloperzy masowo budują nowe mieszkania w Gdańsku. Przykładem może być inwestycja Studio Morena, znajdująca się przy ulicy Rakoczego. https://www.polnord.pl/oferta/gdansk/

Poczuć się jak w kurorcie

Bliskość parku Jaśkowej Doliny oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego daje poczucie obcowania z naturą. Wrażenie to będzie jeszcze większe dla mieszkańców, którzy nabędą lokal na wyższych piętrach. Deweloper gwarantuje dla nich widok na Zatokę Gdańską, co sprawia, że codziennie można poczuć się jak na wakacjach. Dodatkowym atutem inwestycji jest możliwość wykupienia miejsca parkingowego w cenie 5000 złotych, co nie zawsze jest oczywistością. Przy dzisiejszych cenach gruntów nawet miejsce do parkowania potrafi sporo kosztować i bywa, że rodzina nie może sobie na nie pozwolić.

W takiej sytuacji lepiej zrezygnować z samochodu i przerzucić się na komunikację miejską. Ekologiczny tryb życia to jedno, a unikanie korków to drugie. Gdańsk zwłaszcza latem potrafi być mocno zatłoczony. Jeśli jednak zaakceptujemy wszystkie małe wady miasta, to będziemy potrafili bardziej doceniać jego zalety, a wtedy poczujemy się w Trójmieście jak w domu.


 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone