Zamknij

Powody, dla których jeszcze nie dostałeś awansu

11:00, 14.06.2019 | Artykuł sponsorowany

Nie dostałeś awansu, mimo że jesteś związany z daną firmą od początku jej istnienia? Prawdopodobnie nie spełniłeś jednej z kilku przesłanek, którą najczęściej sugerują się kierownicy i pracodawcy. Oto najważniejsze z nich:

Nie jesteś dobrym przywódcą

Awans na wiele stanowisk jest bezpośrednio związany z przydzieleniem zespołu, którym należy się opiekować. Wiele osób nie ma naturalnych predyspozycji do tego, aby przewodzić i delegować obowiązki. Z tego powodu najczęściej pomijani są oni w awansach nawet wtedy, gdy wykazują nadzwyczajne zaangażowanie i posiadają bardzo dobre wyniki. Wówczas pracodawca woli zachować takich pracowników i zlecić im inne obowiązki.

Brak zainteresowania firmą

Brak zainteresowania firmą, jej wartościami oraz ideą, którą się kieruje, może być dużą barierą dzieląca nas od awansu. Pracodawca z definicji musi interesować się tym, co właściwie robi i jaki był cel stworzenia firmy. Brak wiedzy na ten temat ze strony pracowników często utożsamiany jest z brakiem szacunku i odbierany jest wręcz osobiście. Uwidacznia się to szczególnie w niewielkich i młodych firmach, gdzie postać szefa jest najważniejsza. Jeśli nie podzielamy jego poglądów względem firmy, najpewniej nie otrzymamy zbyt szybko awansu ani premii.

Brak umiejętności pracy w zespole

Wyświechtany slogan używany przez wiele firm, że pracownicy „stanowią jedność”, może wydać się z zewnątrz zabawny, lecz gdy już jesteśmy w strukturach firmy to od niego zależy nasz prawdopodobny awans. Izolowanie się, hermetyzacja stanowiska oraz brak integracji z innymi współpracownikami nie jest odbierany już tylko osobiście. Wiele młodych firm, które utworzone zostały wokół osobowości szefa, odbiera indywidualizm jako równoznaczny ze stwierdzeniem „kto nie jest z nami, jest przeciwko nam”. W takim przypadku o awansie nie ma mowy, nawet jeśli nasza praca wykonywana jest poprawnie. To odpowiedni moment, by rozejrzeć się np. na Pracuj.pl za zatrudnieniem, które pozwoli nam rozwijać się.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone