Zamknij

Zostawiasz niezabezpieczony samochód na czas długiego urlopu? Lepiej przygotuj się na niemiłe niespodzianki po powrocie!

09:21, 19.06.2019 | B.J
Skomentuj

Nikt ani nic nie lubi stagnacji. Podobnie jest w przypadku samochodu. Nieużywane przez dłuższy czas auto ulega znacznie szybszej degradacji niż podczas normalnej, systematycznej eksploatacji. Warto o tym szczególnie pamiętać, gdy wybieramy się na kilkutygodniowy urlop. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć samochód, aby przetrwał on do naszego powrotu w nienagannym stanie?

Pod gołym niebem

Wielu z nas, wyjeżdżając na wakacje, zostawia swój samochód pod przysłowiową chmurką, a więc najczęściej na przyblokowym parkingu. Jeżeli auto nie jest garażowane, wówczas narażone jest na niszczycielskie działanie piasku, wiatru, wilgoci oraz promieni UV. Dewastacji ulegną w pierwszej kolejności elementy gumowe, jak np. uszczelki czy też ogumienie. Z czasem zniszczeniu zacznie ulegać również lakier samochodu, który pod wpływem promieni słonecznych będzie płowiał.

Niektórzy kierowcy zabezpieczają swój samochód, przykrywając go plandeką. Może być to jednak szkodliwe dla karoserii, jeżeli użyje się w tym celu złej jakości materiału. Bezpieczny dla samochodu „oddychający” pokrowiec nabyty w sklepie z częściami do samochodów osobowych iParts.pl zapobiegnie gromadzeniu się pod nim wilgoci, a tym samym zminimalizuje ryzyko powstawania procesów korozyjnych karoserii. Takie zabezpieczenie pozwoli również skutecznie chronić lakier przed promieniowaniem UV. Równie skuteczną metodą zabezpieczenia powłoki lakierniczej samochodu jest odpowiednie umycie auta, a następnie nałożenie dobrej jakości wosku posiadającego specjalistyczne filtry UV.

Opony do wymiany

Długi postój auta na parkingu wpływa negatywnie na stan ogumienia. Opony to jedne z najszybciej starzejących się elementów samochodu.

-Opony samochodowe niszczeją nie tylko podczas jazdy, ale również w czasie długotrwałego postoju auta. Nieużywane ogumienie już po kilku tygodniach traci nawet 0,1 bara ciśnienia. Ponadto długotrwały, jednostajny nacisk na opony prowadzi do ich trwałego odkształcenia, a negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych przyczynia się do ich szybkiego zniszczenia – podpowiada specjalista w sklepie internetowym iParts.pl.

Brak prądu

Jedną z poważniejszych usterek podczas długiego parkowania auta jest samorozładowanie się jego akumulatora. Zdecydowana większość współczesnych samochodów nawet podczas postoju nieustannie pobiera prąd niezbędny do prawidłowego działania m.in. komputera pokładowego, alarmu czy też zegara. Bateria na taką obsługę ma zapas prądu zaledwie na kilka tygodni. Warto więc zaopatrzyć się w profesjonalny prostownik w sklepie z częściami do samochodów iParts.pl i poprosić zaufaną osobę o doładowywania akumulatora samochodowego w czasie naszej nieobecności. W innym przypadku czeka nas niemiła niespodzianka po powrocie do domu.

(B.J)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone