Zamknij

Zadbaj o dobre działanie swojej strony internetowej

10:55, 27.06.2019 | Artykuł sponsorowany

Posiadanie własnej strony internetowej w dzisiejszych czasach to nie tylko luksus, ale w wielu przypadkach obowiązek. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że użytkownicy sieci rozpoznają nas przede wszystkim po adresach URL. Zostawienie w sieci wyraźnego śladu – a takim jest przecież strona internetowa – pozwala nam nie tylko na reklamę, ale również na obsługę. Strona internetowa jest w tym wypadku jak jeden ze sklepów na długim pasażu. Musi przyciągnąć uwagę, zaczarować tych, którzy mają ją odwiedzać. Właśnie dlatego poświęcamy dużo czasu na to, by była możliwie jak najlepsza.

Ale posiadanie strony to również jej host. Jeśli mamy w domu własny serwer, to dobrze, ale większość ludzi nie jest w stanie sobie na to pozwolić. Trzeba bowiem wszystko serwisować, trzeba trzymać rękę na pulsie. Nigdy nie wiadomo, czy nie pojawi się jakiś błąd. A tych błędów jest całkiem sporo.

Monitorowanie stron WWW pozwala nam określić, czy z naszym portalem wszystko gra. Czasami jest bowiem tak, że ping strony bardzo rośnie, co oznacza, że albo mamy wielu fanów, albo kogoś, kto nas wyjątkowo nie lubi i przeprowadza na nas atak. Tak czy inaczej, musimy być świadomi tego, że obciążenie na łączu sprawia, że nasza strona nie może być prawidłowo przeglądana. A to już poważny problem, z którym trzeba sobie jakoś poradzić.

O czym warto pamiętać, prowadząc stronę?

Najmniej ulubionym błędem ludzi był niegdyś 404. Obecnie jednak są gorsze: w tym błąd 503. Ten pojawia się wtedy, kiedy zostaje wyczerpany jeden z zasobów przydzielonych dla serwera wirtualnego (na przykład pamięć albo ilość procesów). Serwer nie może zrealizować zapytania użytkownika. Co prawda można to sprawdzić przyciskiem „Odśwież” (czasami jest to po prostu złe wykonanie skryptu), ale jeśli nie ma efektu, znaczy, że serwer jest zbyt przeciążony.

Ludzie nie lubią również, kiedy wyświetla im się błąd 500 Internal Server Error. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wewnętrzny błąd serwera. I podobnie jak błąd 503 może być on wywołany przez błędy w skryptach, błędne ustawienie poziomu dostępu do plików bądź z powodu przeciążenia serwera zbyt wielką ilością zapytań.

Zawsze warto brać pod uwagę te błędy i monitorować ping na stronie. Być może sami nie wiemy, co się czasami dzieje we wnętrzu naszego serwera, a ostatecznie ma to przecież wpływ na jej działanie. Warto mieć rękę na pulsie, bowiem każdy zniechęcony odbiorca może już później nie wrócić, przekonany o tym, że nie jesteśmy profesjonalistami. W końcu jak nas widzą, tak nas piszą, prawda?

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone