Zamknij

Pizza w domu vs. w restauracji – gdzie lepiej?

09:56, 04.07.2019 | Artykuł sponsorowany

Obie opcje mają swoje zalety, ale z wadami nie jest już tak po równo. W dużych miastach jest wiele lokali, co przekłada się na większy wybór, ale mieszka tam również dużo ludzi, co może skutkować brakiem miejsca w lokalu lub staniem w długich i męczących kolejkach. Z drugiej strony jest Internet, przez który można w łatwy i wygodny sposób zamówić swój placek, nie ruszając się nawet z fotela. Dobrze jest mieć wybór, ale która opcja lepsza?

Zacznijmy od wyjścia do restauracji na naszą ulubioną pizzę. Zaletą tego jest, że wychodzimy do ludzi, których również pasjonuje to, co nas, czyli włoska kuchnia, a konkretnie pizza. Idziemy do lokalu, gdzie panuje przyjemna atmosfera sprzyjająca dobremu posiłkowi. Jesteśmy w gronie przyjaciół, a miła obsługa spełnia nasze kulinarne życzenia. Nie czekamy w kolejce a nasza pizza po paru minutach ląduje na naszym stole.

Wszytko to brzmi pięknie, ale niestety rzeczywistość często jest zupełnie inna. Wychodząc do restauracji pod wpływem impulsu, bez ówczesnej rezerwacji, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnego miejsca w lokalu. Może się tak zdarzyć, że odwiedzimy wpierw trzy lub cztery miejsca zanim znajdzie się dla nas wolny stolik. Potem zostaje nam jeszcze czekanie w kolejce do zamówienia a następnie nasza pizza czeka w kolejce do pieca. To wszystko może się wydłużyć do godziny lub więcej. Głód nie może tak długo czekać!

Tylko ja i moja pizza

W domu, co prawda nie będziemy mieć atmosfery niczym z włoskiej pizzerii, ale za to pominiemy kilka niedogodności, zamawiając pizzę przez Internet z dostawą. Przed wszystkim nie czekamy w żadnych kolejkach, ani na wolny stolik, ani na wolny piec. Mamy, co prawda podany czas, kiedy nasz placek do nas przyjedzie, ale nie odczujemy tego tak jak w zatłoczonym lokalu. W tym czasie możemy oglądać serial, poczytać książkę lub zrobić wiele innych rzeczy, które uprzyjemnią nam oczekiwanie. W restauracji są one niemożliwe. Mija 30 minut i dostawca czeka pod drzwiami. Wygodnie, łatwo i pysznie! Zamów pizzę w Chojnicach lub w Gdyni poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone