Zamknij

Pranie tapicerki samochodowej – jak usunąć plamy?

14:10, 11.07.2019 | Artykuł sponsorowany

Czysta i zadbana tapicerka samochodowa to wizytówka każdego właściciela samochodu. Świeże i pachnące wnętrze auta wzmaga komfort podczas podróży, a systematyczne czyszczenie tapicerki sprawi, że dłużej zachowa ona nienaganny wygląd. Jak należy czyścić tapicerkę samochodową? Podpowiadamy poniżej.

Jak dbać o tapicerkę samochodową?

Każdy właściciel auta chce, by jego pojazd był sprawny. W tym celu sprawdzamy poziom oleju, jeździmy na przeglądy techniczne, wymieniamy elementy eksploatacyjne. Dodatkowo dbamy o wygląd auta, często odwiedzając myjnie samochodowe, woskując i polerując karoserię. By wnętrze auta wyglądało jak najdłużej tak, jak w dniu zakupy, regularnie należy je odkurzać i prać.

Czyszczenie tapicerki krok po kroku

Czyszczenie tapicerki zawsze należy zacząć od dokładnego odkurzania całego wnętrza samochodu oraz wyczyszczenia wszystkich elementów z tworzyw sztucznych, np. kokpitu. Do prania tapicerki lub usuwania uporczywych plam konieczne będą specjalistyczne preparaty. Należy również pamiętać o tym, że inne produkty będą odpowiednie do tapicerek welurowych, inne do tych wykonanych z tkaniny obiciowej, a jeszcze inne do tapicerki skórzanej. Więcej informacji o tym, jak dbać o ten typ tapicerki, znaleźć można w artykule: „Czyszczenie tapicerki skórzanej - poradnik krok po kroku”. By przywrócić tapicerce pierwotny wygląd, powinniśmy się zaopatrzyć w dobrej jakości specjalistyczne środki chemiczne. Szczególnej uwadze polecamy znakomity produkt polskiej marki Moje Auto – płyn do prania tapicerki i odplamiacz w jednym – więcej informacji dostępnych jest na stronie moje-auto.pl. Preparat skutecznie usuwa brud z głębszych warstw tkaniny, zapewniając doskonały efekt czyszczenia. W przypadku uporczywych, pojedynczych zabrudzeń można go również stosować jako odplamiacz.
 

Zadbana tapicerka jest istotna również w przypadku sprzedaży auta, gdyż znacznie podnosi jego wartość. Dlatego warto o nią dbać nie tylko dla własnego komfortu podczas jazdy, ale również ze względów ekonomicznych.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone