Zamknij

Program magazynowy. Jak wybrać najlepszy?

10:16, 29.07.2019 | artykuł sponsorowany

Dziesiątki tysięcy produktów, mnóstwo różnorodnych zamówień realizowanych przez setki pracowników i napięte terminy – tak w dzisiejszych czasach wygląda praca większości magazynów. Wydajne zarządzanie ich działalnością byłoby więc właściwie niemożliwe bez korzystania ze zdobyczy nowoczesnej techniki. Jednym z rozwiązań, które dla zarządcy tego typu obiektu okazują się absolutnie niezbędne, jest program magazynowy. Jak jednak wybrać ten, który w konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej? Na jakie aspekty przy jego wyborze należy zwrócić szczególną uwagę?

  1. Program magazynowy dopasowany do twoich potrzeb

  2. Program do zarządzania magazynem – sprawdź demo

  3. Program magazynowy – aktualizacje i dalszy rozwój

Program magazynowy dopasowany do twoich potrzeb

Jak nietrudno się domyślić, program magazynowy powinien być przede wszystkim dostosowany do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Jego funkcjonalności muszą uwzględniać najważniejsze aspekty działalności danego magazynu. Kluczowe funkcje to możliwość bieżącego ewidencjonowania znajdujących się na regałach towarów, automatyczne przyjmowanie zamówień oraz generowanie rozpisek i listów przewozowych, wystawianie faktur, a także ewidencja czasu pracowników. W niektórych przypadkach konieczne może też okazać rozszerzenie programu o aplety stworzone na zamówienie konkretnego klienta.

Program do zarządzania magazynem – sprawdź demo

Jak w prosty sposób przekonać się, że program do zarządzania magazynem spełnia nasze oczekiwania? W tym celu najlepiej jest sprawdzić jego darmową wersję demonstracyjną. Jeśli dostawca aplikacji jej nie udostępnia, lepiej jest poszukać nowej oferty – w zdecydowanej większości sytuacji świadczy to o niskiej jakości programu. W przypadku dobrych produktów możemy sprawdzić ich sprawność i stopień dopasowania bez żadnych problemów – na przykład twórcy aplikacji szybkafaktura.pl nowym użytkownikom dają na to 30 dni.

Program magazynowy – aktualizacje i dalszy rozwój

Zarówno sama branża logistyczna, jak i inne gałęzie przemysłu nieustannie się rozwijają. To sprawia, że niektóre funkcje oferowane przez program magazynowy po kilku latach stają się nieaktualne, a czasem nawet całkowicie bezużyteczne. Dlatego przed wyborem konkretnej aplikacji koniecznie powinniśmy dowiedzieć się, czy jego twórcy regularnie udostępniają aktualizację oprogramowania. W przeciwnym wypadku już po kilkunastu miesiącach korzystanie z aplikacji stanie się bardzo trudne, zaś po kilku latach konieczna będzie wymiana całego systemu – a ta zazwyczaj wiąże się ze sporymi komplikacjami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone