Zamknij

Jakich ofert pracy nie znajdziemy w urzędzie pracy?

08:53, 01.08.2019 | materiały partnera

Urząd pracy czasem nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich bezrobotnych. Jest tak, gdyż nie dysponuje on dostępem do niektórych ofert pracy. Niektórzy pracodawcy nie podejmują współpracy z placówkami urzędowymi. Jakich ofert nie znajdziemy w urzędzie pracy?

Oferty od niewielkich firm

Niewielkie firmy raczej nie współpracują z urzędami pracy, gdyż wolą działać na własną rękę. Przeważnie pracodawcą jest wówczas właściciel firmy, który sam zamieszcza ogłoszenia na portalach internetowych, a następnie przeprowadza postępowanie rekrutacyjne. Urząd pracy traktowany jest w takich przypadkach jako zbędna placówka państwowa i niepotrzebne ogniwo pomiędzy pracownikiem a zatrudniającym. Ofert pracy w niewielkich firmach należy szukać na lokalnym rynku pracy – głównie na portalach ogłoszeniowych w Internecie.

Oferty specjalistyczne

Do urzędu pracy nie wpływa ogromna ilość ofert specjalistycznych. Głównie związane są one z hermetycznymi i zamkniętymi środowiskami medialnymi, lekarskimi oraz prawniczymi. Oferty pracy w tego typu branżach rozchodzą się głównie za sprawą polecenia. Często nawet portale ogłoszeniowe pomijane są z obiegu. Ma to przede wszystkim związek z elitaryzmem w podejściu do niektórych zawodów. Urzędy pracy mogą dysponować specjalistycznymi ofertami pracy jedynie w ograniczonej liczbie.

Oferty pracy zdalnej

Praca zdalna to forma zatrudnienia preferowana przez środowiska ściśle zakorzenione w Internecie. Z tego względu to właśnie w sieci odbywa się proces rekrutacyjny na tego typu stanowiska. Przeważnie ma on charakter rozmowy telefonicznej bądź wykonania wybranego zadania. Urząd pracy jest więc zbędnym pośrednikiem między firmą a osobą poszukującą zatrudnienia. Jest tak głównie przez to, iż środowiska internetowe są bardzo dynamiczne i opierają zatrudnienie o dużą rotację pracowniczą. Z kolei urzędy dążą do tego, aby bezrobotny pod ich opieką znalazł stałe i pewne zatrudnienie na długi czas.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone