Zamknij

Kto powinien skorzystać z usług urzędu pracy?

11:25, 02.08.2019 | materiały partnera

Urząd pracy to instytucja państwowa aktywizująca do poszukiwań pracy bezrobotnych, a także wspierających ich w znalezieniu zatrudnienia. Niemniej, istnieją osoby, które w ten sposób mogą nie znaleźć odpowiedniej pracy. Kto powinien korzystać z usług urzędów?

Kto powinien korzystać z usług urzędów pracy?

Z usług urzędów pracy powinni korzystać wszyscy, którzy aktywnie poszukują zatrudnienia. Tylko inicjatywa własna może sprawić, iż znajdziemy odpowiednie stanowisko. Urząd pracy powinien być jedynie jednym z wielu pól, na których podejmujemy działania. Nie powinniśmy rezygnować z poszukiwań za sprawą Internetu bądź sieci kontaktów. Urząd pracy jedynie w pewnym stopniu jest w stanie zapewnić nam opiekę oraz pomoc doradczą. Z usług urzędników powinny skorzystać osoby mające trudności m.in. z przygotowaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej czy nie potrafiące komunikować się w skuteczny sposób. Urząd pracy to doskonałe miejsce dla osób o niskich kwalifikacjach. Kursy i szkolenia mogą w znakomity sposób podnosić umiejętności i kompetencje bezrobotnych.

Kto nie powinien korzystać z usług urzędów pracy?

Urzędy pracy funkcjonują w bardzo specyficzny sposób, który może nie spodobać się niecierpliwym bądź osobom poszukującym zatrudnienia „na już”. Proces zainicjowany przez urzędników rozciągnięty jest w czasie i oparty jest o doszkalanie bezrobotnych. Osoby poszukujące jedynie pracy sezonowej mogą poczuć się rozczarowane wizytą w urzędzie. Ponadto, oferty spływające do poszczególnych placówek urzędniczych nie obejmują przeważnie stanowisk eksperckich, co zamyka drogę wysoce wykwalifikowanym specjalistom. Co więcej, osoby nieprzystosowane do pośredniczenia w kontaktach z potencjalnym pracodawcą mogą czuć skrępowanie samym faktem, iż to nie od nich zależy ostatnie słowo. Urząd pracy to również nie najlepsze miejsce dla osób zainteresowanych posadą w hermetycznych i niszowych środowiskach, np. lekarskich, medialnych, prawniczych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone