Zamknij

Jaki profesjonalny ekspres do kawy wybrać?

13:59, 19.08.2019 | Artykuł sponsorowany

Jeśli zależy Ci na niepowtarzalnym smaku i aromacie podczas codziennego przygotowywania kawy, to wybór profesjonalnego ekspresu do kawy jest dla Ciebie. Przyrządzi ulubiony napój kawowy nie tylko szybko, ale również łatwo i przyjemnie. Jakie zatem urządzenie wybrać, by móc cieszyć się smaczną kawą? Przedstawimy wszystkie niezbędne wskazówki, którymi warto się kierować podczas zakupu.

Wybór profesjonalnego ekspresu do kawy

Przed zakupem wybranego ekspresu warto zastanowić się nad tym, co dane urządzenie powinno posiadać. Zagwarantujemy sobie tym samym funkcjonalny sprzęt, który przyrządzi naszą ulubioną kawę. Jakie urządzenie wybrać i co musi ono posiadać?

Młynek do kawy

Co ważne – wbudowany młynek do kawy. Ekspresy ciśnieniowe charakteryzują się najczęściej obecnością tego elementu w urządzeniu. Najlepiej, aby urządzenie posiadało żarnowy, stalowy młynek, który jest odporny na uszkodzenia, a podczas mielenia ziaren nie tracą one swoich właściwości.

System spieniania mleka

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników mlecznych rodzajów kawy na bazie espresso. Możemy spotkać w ekspresach spieniacz, dyszę spieniającą lub właśnie system spieniania mleka. Wszystko to zależy od modelu urządzenia oraz jego funkcji.

Ciśnienie i moc ekspresu

Profesjonalne ekspresy do kawy cechują się także odpowiednimi parametrami. Od 9 do 15 i więcej barów powinien posiadać ekspres, aby przygotować każdy rodzaj kawy. Ciśnienie jest ważną kwestią, szczególnie gdy decydujemy się na ciśnieniowy model urządzenia. Moc, jaką ekspres powinien posiadać, to minimum 1450 W. Umożliwi to przygotowanie kawy szybko i łatwo. Warto tym samym zwrócić uwagę na system grzewczy – najczęściej bojler lub termoblok.

Profesjonalny ekspres do kawy i jego funkcje

Dobry i przede wszystkim profesjonalny ekspres do kawy to duża ilość funkcji, dzięki którym przygotujemy kawę, o jakiej marzyliśmy. Dlatego profesjonalny ekspres posiada zazwyczaj:

  • opcję podgrzewania filiżanek,
  •  regulację twardości wody,
  •  One Touch,
  •  ustawienie temperatury, mocy i ciśnienie
  •  ustawienie mielenia ziaren,
  •  podwójny dozownik,
  •  samooczyszczanie,
  •  sterowanie smartfonem,
  •  funkcję pamięci.

Ekspres automatyczny czy kolbowy?

Ekspresy, automatyczny i kolbowy (ciśnieniowe) to najpopularniejsze modele urządzeń, które chętnie wybierają lokale gastronomiczne, biura oraz miłośnicy kawy do swojego domu. Ekspres kolbowy wymaga od nas nieco więcej czasu. Za pomocą kolby wsypuje się zmieloną już kawę. Nie zawsze jednak posiada on młynek do kawy czy spieniacz. Często zatem musimy sami uprzednio zmielić ziarna i spienić mleko. Nowsze modele kolbowego ekspresu posiadają już zazwyczaj te elementy. Z pewnością to urządzenie jest dla osób, które cenią sobie prawdziwy smak kawy i rytuał codziennego przygotowania napoju kawowego. Z kolei automatyczny ekspres jest bardzo szybki i łatwy w obsłudze. Wystarczy nam jeden przycisk, aby przyrządzić wybraną kawę spośród wielu jej rodzajów. Bez problemu przygotujemy espresso lub napój o mlecznym wariancie. Ekspres automatyczny charakteryzuje się także wieloma dodatkowymi funkcjami.

Aby ułatwić sobie wybór, skorzystaj ze wskazówek specjalistów i przyjrzyj się dokładnej liście urządzeń, które sprostają każdym oczekiwaniom. Profesjonalne ekspresy do kawy – zobacz ranking, a przekonasz się, że wiele egzemplarzy sprawdzi się także u Ciebie.


 

źródło zdjęcia: freepik.com

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone