Zamknij

Nowa wymarzona praca na Jobsora

13:17, 23.08.2019 | artykuł sponsorowany

Z pewnością poszukiwanie pracy może być stresujące.

Na szczęście w obecnych czasach bardzo pomocne są wszelkie portale internetowe. W sieci można z łatwością znaleźć zatrudnienie. Co można zrobić, aby zdobyć wymarzone stanowisko? Jak nie zmarnować czasu poświęconego na szukanie pracy?

Jak skutecznie szukać pracy?

Podstawą podczas szukania pracy jest aktualne CV. Jest to dokument wymagany podczas każdej rekrutacji, jak również życiorys. Wśród niektórych zawodów bardzo mile widziane jest również portfolio, na przykład grafika komputerowego lub fotografa. Nie należy kłamać na temat naszego doświadczenia, znajomości języka lub programów komputerowych, ponieważ to wszystko wyjdzie na jaw w czasie rozmowy rekrutacyjnej i tym samym zostaniemy zdyskwalifikowani. Ważne, żeby działać systematycznie i wysyłać swoje życiorysy regularnie.

Niewątpliwie obecnie najpopularniejszą metodą jest szukanie pracy przez internet. Jednym z najbardziej popularnych portali ogłoszeniowych jest https://pl.jobsora.com/ . Dzięki niemu będziemy mieć wszystko pod kontrolą, ponieważ każdy ma już dostęp do internetu w telefonie. Gdy tylko dostajemy oferty pracy, natychmiast zostaje wysłane powiadomienie. Ponadto wyszukiwarka jest bardzo czytelna oraz łatwa w obsłudze.

Jak wygląda poprawne ogłoszenie rekrutacyjne?

Spotkamy się z różnymi ogłoszeniami podczas szukania pracy. Jednak te najbardziej poprawne powinny zawierać nazwę firmy oraz krótki opis jej działalności. Powinna pojawić się również dokładna nazwa stanowiska, na jakie poszukiwany jest pracownik. Można spotkać się z angielskim nazewnictwem. Ponadto muszą być ujęte konkretne i charakterystyczne wymagania względem przyszłego pracownika. Mogą być one rozpisane mniej lub bardziej szczegółowo, to indywidualna sprawa pracodawcy. Ważny jest również kontakt do firmy, adres oraz numer telefonu. W ogłoszeniu raczej nie będzie zawarta płeć, jaka jest preferowana na danym stanowisku pracy, musimy to odczytać między słowami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone