Zamknij

Wybranie odpowiedniej wagi do przemysłu to podstawa

14:56, 26.08.2019 | artykuł sponsorowany

Dobór odpowiedniej wagi do użytku w przedsiębiorstwie przemysłowym to kluczowa inwestycja. Trzeba kłaść przecież nacisk na najwyższą precyzję, która pozwoli na płynną pracę w obrębie firmy. Z tego też względu wybiera się narzędzia pozwalające na bezawaryjne działanie całej linii produkcyjnej.

Na szczególną uwagę zasługują wagi axis. Należą do nich przede wszystkim wagi laboratoryjne, jubilerskie i przemysłowe, zaprojektowane tak, by spełniały jednocześnie kilka funkcji. Do niektórych egzemplarzy dołączono złącze RS232. Inne posiadają lakierowane mierniki wagowe z wyświetlaczem LED. Wiele z nich posiada zasilacz akumulatorowy, pozwalający na płynną i wydajną pracę w trakcie ważenia i po nim.

W dzisiejszych czasach wagi wyposażone są w wiele przydatnych funkcji i narzędzi, takich jak mostki tensometryczne, elektroniczne przetworniki oraz inne rodzaje czujników. Z tego powodu przemysłowiec może wybrać taką, która najlepiej będzie odpowiadała ogólnemu profilowi jego pracy w firmie.

Wagi platformowe dla przemysłu

Wyjątkowym typem wag są wagi platformowe. Te wyprodukowane przez najlepsze firmy znaleźć można na stronie https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-platformowe-czteroczujnikowe . Znajdziemy tam w szczególności wagi czteroczujnikowe charakteryzujące się bardzo dużą dokładnością pomiarów. Firma Axis wyposaża wagi platformowe w nowoczesne mierniki ME-01, które gwarantują lepsze możliwości komunikacyjne oraz szybszy pomiar, co jest ogromną zaletą w przypadku zachowania płynności produkcji.

Waga platformowa elektroniczna posiada solidną powierzchnię, często przykryta jest szalką ze stali nierdzewnej. To ważne w miejscach, w których jest dużo wilgoci, lub w przypadku sprzętów które są wystawione na działanie detergentów lub kwasów – w tej ostatniej sytacji należy zaopatrzyć się w tzw. typ hermetyczny wag. Typ nierdzewny odporny jest z kolei jedynie na wodę i sól.

Dla przykładu każdej wadze platformowej firmy Axis można zastąpić standardowy miernik miernikiem o poszerzonym zakresie funkcji, co umożliwia dozowanie jedno - i wieloskładniowe.

Pamiętajmy o legalizacji

Nieważne, czy mamy na oku wagę platformową czy na nasze zapotrzebowanie odpowiada paleciak z wagą (wózek paletowy z wagą bardzo potrzebny jest w magazynach różnego rodzaju), zawsze musimy pamiętać o tym, że waga musi zostać zalegalizowana. Na stronie https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-wozki-z-waga znajdziemy modele wag zarówno legalizowanych, jak i tych, które trzeba zalegalizować samemu, w przeciwnym razie nie mogą zostać one dopuszczone do użytku. Dopełnienie wszelkich formalności jest więc kluczowe dla sprzedaży i produkcji – dobrze mieć to na względzie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone