Zamknij

Jak obrać satysfakcjonującą ścieżkę kariery?

09:42, 05.09.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

By praca była nie tylko dobrze płatna, lecz również satysfakcjonująca, należy obrać odpowiednią ścieżkę kariery. Warto ją określić już przed pierwszym zatrudnieniem, gdyż w ten sposób będziemy mieli szansę uniknąć rozczarowania późniejszymi warunkami zatrudnienia. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jaką ścieżkę kariery obrać, aby była ona satysfakcjonująca.

Zainteresowania i pasje

To właśnie z zainteresowań i pasji pochodzi największa satysfakcja podczas pracy. Możliwości zarobkowania przy jednoczesnym samorozwoju to stan niestety bardzo trudny do osiągnięcia. Warto więc zastanowić się nad znalezioną przez nas, np. na portalu Pracuj.pl, ofertą pracy pod kątem tego, w jaki sposób jest ona zgodna z naszymi zainteresowaniami. Ponadto powinniśmy również rozwijać się pod względem intelektualnym, łącząc pasje z wykształceniem, a następnie kompetencjami pracowniczymi.

Lokalizacja miejsca pracy

Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, a wszelkie obowiązki najchętniej wypełniałbyś z poziomu kanapy, to doskonałym rozwiązaniem będzie praca zdalna. W ten właśnie sposób powinniśmy dostosowywać lokalizację miejsca pracy do własnych upodobań. Niemniej, musimy pamiętać, iż najwięcej ofert pracy znajdziemy w dużych ośrodkach miejskich. Dotyczy to zwłaszcza stanowisk eksperckich i specjalistycznych. Ponadto wybór miejsca pracy powinien być uzależniony od możliwości, jakie mamy w kwestii zatrudnienia w danej branży. Jeśli jesteśmy np. wykładowcą, najlepszą decyzją będzie wyjazd do jednego z miast akademickich, np. Wrocławia lub Warszawy.

Styl pracy

Od stylu pracy uzależnionych jest większość ścieżek kariery, gdyż to właśnie specyfika danej firmy odpowiada w dużym stopniu za satysfakcję z zatrudnienia. Istnieją bowiem stanowiska pracy wymuszające ciągłe podróże, które nie każdy lubi. Można również spotkać się z sytuacją, gdy w danym zakładzie panuje kilkuzmianowy system pracy, ale za to w jednym miejscu.


 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

RussRuss

0 0

url: avatars.mds.yandex.net/get images cbir/2165203/hhax71vavitehbbccqgima9405/orig ножка на ножке частное домашнее 20:47, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Upadłość KonsumenckaUpadłość Konsumencka

0 0

Upadłość Konsumencka Sanok Prawnik Marek Wafik
specjalizuje się w prawie finansowym i gospodarczym. Jeśli chcesz ogłosić
upadłość, pomożemy Ci. Będziesz wiedział czego się spodziewać i co
jest od Ciebie wymagane. Jeśli jesteś winien pieniądze, pomożemy Ci wyjść z
długów. - Upadłość Konsumencka Sanok https://sites.google.com/view/upadlosckonsumenckasanok/ 11:17, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%