Zamknij

Masz telefon na kartę w Play? Sprawdź, gdzie możesz go doładować!

08:58, 06.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Play to stosunkowo nowa sieć, która szybko stała się jednym z liderów telekomunikacji w Polsce. To wszystko za sprawą atrakcyjnego marketingu, ale także korzystnych cenowo i elastycznych ofert. Jednym z popularniejszych wariantów oferty Play jest telefon na kartę, ceniony przez wiele osób za niski koszt i elastyczność. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to aby nasze konto zawsze było doładowane wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jakie są możliwości na doładowanie telefonu Play?

Doładowanie Play – czy zdrapki przeszły już do historii?

Zdrapki z kodami doładowań kojarzą się z początkami rozpowszechniania się telefonów komórkowych, gdy połączenia były stosunkowo drogie i każdy użytkownik chciał płacić dokładnie tyle, ile realnie wykorzystał. Czy to rozwiązanie ma nadal sens w sytuacji, w której nielimitowane połączenia i SMS-y są standardem? Jak najbardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że aktualnie telefony często bardziej niż do dzwonienia i pisania wiadomości służą do przeglądania internetu. Kolejne gigabajty do wykorzystania stają się równie pożądane, co niegdyś pakiety SMS-ów.

Z tego względu zdrapki z kodami to wciąż popularny produkt, powszechnie spotykany na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych, kioskach czy supermarketach. Ponieważ jednak wielu klientów ceni sobie elastyczność, operatorzy udostępniają więcej możliwości doładowania telefonu. Doładowanie Play także jest możliwe na kilka sposobów.

Doładowanie telefonu Play – dostępne metody

Doładowanie Play można wygodnie wykonać przez internet. Wystarczy przejść kilka prostych kroków i zapłacić przelewem internetowym, by doładowanie od razu znalazło się na naszym koncie. Strona umożliwiająca doładowanie telefonu Play działa także w wersji mobilnej, więc doładowanie możemy wykonać w dowolnym miejscu.
Wiele bankomatów w całej Polsce ma funkcję doładowania telefonu. Wystarczy użyć karty płatniczej, podać numer telefonu i kwotę doładowania, a środki natychmiast doładują wskazane konto.
Doładowanie Play można wykonać z numeru Play na abonament. Jest to możliwe za pomocą specjalnego numeru telefonu lub po zalogowaniu do serwisu Play dla klientów. Środki zostaną błyskawicznie przelane na wskazane konto, a kwota doładowania będzie doliczona do następnego rachunku.
Popularną i bardzo wygodną metodą doładowania jest wykorzystanie terminala płatniczego w sklepie takim jak Żabka, Biedronka i wiele innych. Należy podać sprzedawcy numer telefonu i kwotę, by po dokonaniu płatności na terminalu konto zostało zasilone środkami w odpowiedniej ilości.

Doładowanie Play a oferta innych sieci

Infrastruktura sieci Play dla klientów na kartę powinna wystarczyć, by zaspokoić w zupełności potrzeby większości osób. Jeżeli jednak zestawimy możliwości, jakie oferuje operator z propozycjami innych sieci, zauważymy, że Play nie wprowadził jeszcze rozwiązań, jakie z powodzeniem wykorzystują konkurencyjne firmy. Przykładowo nie doładujemy telefonu w Play z poziomu strony internetowej swojego banku. Próżno szukać także osobnej aplikacji do zarządzania płatnościami czy możliwości płacenia punktami Payback. Wielu operatorów oferuje także bonus 20% wartości przy doładowaniu z telefonu na abonament. Play niestety nie posiada takiego udogodnienia dla swoich klientów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone