Zamknij

Home Assistance

13:11, 20.09.2019 | artykuł sponsorowany

Jeśli nie chcesz się martwić kolejną awarią, kosztami obciążającymi twój budżet czy długimi godzinami spędzonymi na szukaniu prawdziwego fachowca - Home Assistance to produkt właśnie dla ciebie.

Podobnie jak w przypadku wyboru najbardziej odpowiedniego ubezpieczenia, także w przypadku Home Assistance należy dokładniej przyjrzeć się jego częściom składowym. W różnych firmach zawierają zbliżone, lecz nie zawsze takie same usługi.

W niektórych z nich jest możliwość wybierania wariantów, począwszy od tych najbardziej podstawowych, aż po VIP-owskie, obejmujące rozszerzone pakiety pomocy.

Dlaczego warto je mieć?

Posiadając dodatkowe zabezpieczenie w postaci assistance, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze. Już sama nazwa "home" - wskazuje na wszystko to, co z domem związane. A więc dotyczy zarówno wszelkiego rodzaju napraw, jak i pomocy mieszkającym w nich osobom. Home Assistance to dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa dla tych, którzy zakupili ubezpieczenie domu czy mieszkania. Oferowane jest przez coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych. Jest korzystne, gdyż w nagłych sytuacjach (objętych pakietem) możemy szybko uzyskać pomoc. Zazwyczaj jest bezpłatne. Jeśli należy za nie dopłacić, zazwyczaj nie są to wysokie kwoty. Często uzależnione są od zakresu ochrony ubezpieczeniowej, który wybierzemy.

Jaką pomoc obejmuje Home Assistance?

Popsuty telewizor, pęknięta rura, a nawet opieka nad dziećmi - to nie problem dla tych, którzy posiadają Home Assistance.

W podstawowym wariancie produkt ten zawiera usługi assistance oraz usługi serwisowe. Pierwsze z nich składają się z pomocy medycznej, zapewnienia opieki nad ludźmi i zwierzętami, obejmują też usługi informacyjne oraz techniczną pomoc interwencyjną. Drugą grupę stanowią usługi związane z dokonywaniem remontów lub innych prac, mających na celu doprowadzenie mieszkania do stanu sprzed wystąpienia szkody. Wszystkie powyższe świadczenia są realizowane w ramach szkód objętych ochroną ubezpieczeniową.

Ci, którzy zdecydują się na pakiety rozszerzone, będą mogli skorzystać z usługi concierge, serwisu prawnego, a nawet serwisu informatycznego. Usługi concierge pomogą usprawnić codzienne funkcjonowanie, m. in. polegają na: zorganizowaniu dla ciebie czasu wolnego, zamówieniu biletu do kina czy na samolot lub zorganizowaniu opieki nad dziećmi. Serwis prawny bez wychodzenia z domu umożliwi m. in. zaciągnięcie porady drogą telefoniczną lub przesłanie dokumentów drogą internetową. Serwis informatyczny zajmie się naprawą sprzętu komputerowego lub dostarczy do punktu serwisowego. Zakres pomocy, jaką zostaniemy objęci, zależy od wybranego wariantu ochrony.

Sprawdź ofertę nieruchomości na sprzedaż w Krakowie

Na co zwrócić uwagę?

Na samym początku, kiedy zdecydujemy się już na zakup ubezpieczenia w danym towarzystwie, należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Z ich treści dowiemy się, co wchodzi w skład oferowanej nam pomocy i w jakich sytuacjach możemy kontaktować się z ubezpieczycielem. Jeśli ubezpieczyciel oferuje różne warianty Home Assistance, wówczas zapoznajmy się z tym, co jest przypisane do poszczególnych pakietów. Być może, dopłacając niewielką kwotę, będziemy mogli spać spokojnie, bo ubezpieczyciel przejmie na siebie odpowiedzialność w sytuacjach, których obawiamy się najbardziej.

Warto sprawdzić, jaki jest koszt takiej usługi. U większości ubezpieczycieli jest produktem dodanym, a więc zupełnie bezpłatnym. Zazwyczaj podmioty, które oferują jego rozszerzone warianty, wymagają dopłat. Należy także zwrócić uwagę na limity dotyczące poszczególnych usług. Może się bowiem okazać, że ubezpieczyciel gwarantuje naprawy do ściśle określonej kwoty, - jeśli ją wykorzystamy, pomoc w nagłej sytuacji nie będzie nam udzielona. Ważna jest także ogólna suma, do jakiej ubezpieczyciel będzie świadczył nam usługi z tytułu Home Assistance. Samo przybycie fachowca nie powinno nas satysfakcjonować. Ważne jest, aby zakres ubezpieczenia obejmował nie tylko koszt przybycia specjalisty, ale też koszty materiałów niezbędnych do dokonania naprawy. Może się bowiem okazać, że fachowiec wyceni naprawę na sumę przekraczającą wartość danego sprzętu i jego naprawa nie będzie opłacalna przy założeniu, że koszt musimy ponieść z własnej kieszeni.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu GetHome.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone