Zamknij

Wózki widłowe – elektryczne czy spalinowe? Porównanie parametrów

10:31, 25.09.2019 | artykuł sponsorowany

Wybierając wózek widłowy, jednym z najważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę, jest sposób zasilania pojazdu. Pod tym względem, pomijając niektóre wózki podnośnikowe manualne, podstawowy dylemat dotyczy wózków widłowych elektrycznych i spalinowych. Które wydają się lepsze?

Wózki widłowe elektryczne i ich unikatowe zalety

Wszędzie tam, gdzie konieczna jest praca z produktami żywnościowymi, wkraczają niezastąpione wózki widłowe elektryczne. Produkty te, dzięki brakowi emisji jakichkolwiek spalin, nadają się do pracy z żywnością w przeciwieństwie do swoich odpowiedników napędzanych silnikami spalinowymi. Każdy przedsiębiorca posiadający magazyn, sklep lub centrum logistyczne zdaje się sprawę z tego, że spaliny mogą nie tylko przyspieszać procesy starzenia się żywności (zwłaszcza owoców, np. bananów), ale także czynić je toksycznymi i nieodpowiednimi do spożycia przez człowieka.

Wózki widłowe elektryczne odnajdują zastosowanie również w pracy na małych przestrzeniach magazynowych. Posiadając bowiem niezbyt dużych wielkości magazyn, każdy dodatkowy decybel hałasu bezpośrednio wpływa na komfort pracowników. Ten zaś przekłada się na ogólny stopień efektywności pracy. Pojazdy wyposażone w silniki akumulatorowe są rozwiązaniem tego problemu, ponieważ na równi z maszynami sterowanymi manualnie gwarantują najcichszą możliwą pracę.

Powyższy atut dotyczy również dużych przestrzeni. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której po dwustuhektarowym magazynie porusza się dwadzieścia wózków widłowych spalinowych. Toksyczne spaliny i głośna praca urządzeń potrafi wówczas przyczynić się do zawrotów głowy i innych trudności zdrowotnych operatorów i nie ma w tym nic dziwnego.

Zalety wózków widłowych spalinowych

Wózki spalinowe wciąż są powszechnie wybieranym rodzajem urządzeń. Istnieją dwie główne przyczyny tego zjawiska.

Z jednej strony uważa się, że pojazdy tego typu są najbardziej wszechstronne. Mogą pracować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. W ostatnim wariancie niestraszne są im nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne – sowite deszcze i opady śniegu. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że współcześnie produkowane nowoczesne wózki elektryczne również bardzo dobrze radzą sobie w pracy na otwartym powietrzu.

Za inną przyczyną popularności wózków spalinowych uznać można zapewnianą przez silnik ciągłość pracy. W przeciwieństwie do maszyn elektrycznych pojazdy te nie wymagają wymiany akumulatora. Zmiany operatorów mogą przebiegać dynamicznie w każdym możliwym momencie, co czyni ten rodzaj wózków atrakcyjnymi pod względem zakupowym

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone