Zamknij

Jak przygotować telefon do oddania do serwisu?

09:42, 02.10.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Telefony psują się z różnych powodów. Czasem jesteśmy tego bezpośrednią przyczyną, innym razem proces przebiega "sam z siebie". Niezależnie od tego, co zadziało się z naszym iPhonem, gdy zauważymy usterkę, powinniśmy oddać smartfon do naprawy. Przygotowanie urządzenia do serwisu jest równie istotne jak jego wykonanie i ma wpływ na bezpieczeństwo naszych danych oraz samego telefonu. Jak zatem zrobić to dobrze? Czy dodawać akcesoria do uszkodzonego smartfona? Jak postępować, gdy idziemy do punktu napraw osobiście, a jak gdy wysyłamy telefon w paczce?

1. Kiedy oddać iPhone na serwis?

2. Jak przygotować iPhone do naprawy?

3. Co zrobić, gdy wysyłamy telefon kurierem?

Kiedy oddać iPhone na serwis?

Chociaż telefony Apple nie bez powodu mają opinię jednych z najlepszych na rynku, nadal jest to tylko elektroniczne urządzenie, które może z czasem odmówić posłuszeństwa. W sytuacji, gdy zbijemy ekran, mamy problem ze zużytą baterią czy po prostu widzimy, że smartfon nagle bardzo zwolnił, dobrze jest zabrać urządzenie do dobrego i sprawdzonego serwisu, zamiast kombinować na własną rękę. Przede wszystkim, jeżeli mamy jeszcze gwarancję, to taka naprawa zostanie zrealizowana w jej ramach, a poza tym mamy pewność, że telefon zostanie poprawnie naprawiony. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://ihospital.pl/.

Jak przygotować iPhone do naprawy?

Zanim oddamy telefon na serwis należy go odpowiednio przygotować. Przede wszystkim wykonajmy kopię zapasową danych, aby w razie czego nie ryzykować ich utraty. Kolejnym istotnym działaniem jest wymazanie telefonu oraz rozłączenie go z pary, jeżeli mamy zegarek Apple Watch. Do grona dobrych praktyk zaliczamy także włączenie blokady aktywacji, oddanie urządzenia w oryginalnym pudełku oraz ze wszystkimi akcesoriami, które mają związek z usterką, z jaką się borykamy. Dzięki temu serwisantowi będzie łatwiej dojść, co z naszym iPhonem jest nie tak.

Co zrobić, gdy wysyłamy telefon kurierem?

Wysyłka na serwis iPhone Gdańsk wymaga od nas wykonania trochę większej ilości rzeczy. Przede wszystkim wyciągamy kartę SIM, a także nie dołączamy peryferiów do telefonu. Zdecydowanie lepszą opcją jest wysłanie iPhone'a kurierem niż pocztą, ze względu na ubezpieczenie oraz terminowość dostarczenia przesyłki. Sam telefon powinniśmy także odpowiednio zabezpieczyć, aby nie uległ dodatkowemu zniszczeniu w transporcie, co może zdarza się rzadko, ale jednak czasem występuje.

Naprawa iPhone jest możłiwa zarówno na gwarancji, jak i po niej. Sewis Apple Gdańsk jest jednym z miejsc, gdzie możemy dokonać jej bezpiecznie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone