Zamknij

Jakie korzyści zapewnia polisa OC w życiu prywatnym?

12:07, 07.10.2019 | artykuł sponsorowany

Czy masz świadomość tego, że ponosisz odpowiedzialność finansową za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim? W takim razie nie narażaj się na ogromne koszty, gdyby doszło do nieoczekiwanych zdarzeń losowych z Twojej winy. Wykup ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – niewielka składka przynosi ogromne korzyści. Sprawdź, co dzięki temu zyskasz.

Wiele osób wykupuje ubezpieczenie mieszkania w podstawowym zakresie. W ten sposób zamykają sobie drogę do finansowego zabezpieczenia w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim. Wystarczyłoby jednak wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, aby uchronić się przed finansowymi konsekwencjami.

Jak działa OC w życiu prywatnym?

Zasada działania OC w życiu prywatnym jest zbliżona do funkcjonowania obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi finansową odpowiedzialność w razie wyrządzonej przez Ciebie szkody. Różnica polega na tym, że OC w życiu prywatnym możesz objąć nie tylko siebie, ale również dowolnego członka rodziny, np. dziecko.

Szczegółowe informacje dotyczące tego rodzaju polisy zostały zawarte w artykule pod adresem: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jakie-korzysci-zapewnia-polisa-oc-w-zyciu-prywatnym.

Zakres ochrony ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to polisa, która wyróżnia się bardzo zróżnicowanym zakresem ochrony. Dzięki temu każdy może dopasować ją do własnych potrzeb i np. oczekiwań względem wysokości składki.

Przykładowy zakres ochrony ubezpieczeniowej może uwzględniać między innymi takie zdarzenia jak:

zalanie mieszkania sąsiadowi,

uszkodzenie drzwi wejściowych,

wybicie szyby w mieszkaniu sąsiada, w sklepie itp.,

potrącenie pieszego lub innego rowerzysty podczas jazdy na rowerze,

urazy zadane osobom trzecim w trakcie uprawiania sportów, np. narciarstwa,

zarysowanie samochodu,

uszkodzenie towarów w sklepie.

W zależności od zakresu ochrony różna będzie wysokość składki. Jeśli chcesz ją oszacować, skorzystaj z odpowiednich narzędzi – takich jak np. kalkulatorubezpieczen.net.pl pozwalających obliczyć wysokość składki polisy komunikacyjnej.

Dlaczego warto wykupić OC w życiu prywatnym?

Jeśli jesteś osobą przezorną i nie chcesz ponosić finansowych konsekwencji za nieoczekiwane zdarzenia, nie zastanawiaj się nad wykupieniem ubezpieczenia OC w życiu prywatnym – zrób to jak najszybciej. Dzięki temu uchronisz się przed niepotrzebnymi kosztami, gdyby doszło do szkód wyrządzonych osobom trzecim.

Jeżeli ochroną obejmiesz nie tylko siebie, ale również dzieci, wówczas nie będziesz musiał ich pilnować na każdym kroku. Gdy nieumyślnie zarysują samochód czy wybiją okno podczas zabawy, wszelkie straty pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone