Zamknij

Boli? Idź do fizjoterapeuty!

14:08, 09.10.2019 | artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach ludzie często skarżą się na różne dolegliwości bólowe . I nic dziwnego - jeżeli weźmiemy pod uwagę, w jakich warunkach niekiedy pracują lub jak bardzo zaniedbują zdrowy tryb życia, to zauważymy, że sami są sobie winni. Dla przykładu, stres generuje ogromne ilości kortyzolu, hormonu, który może stać za stanami zapalnymi. A ze stanów zapalnych już prosta droga do ostrych i przewlekłych chorób.

Bardzo wiele osób przychodzi do lekarza, uskarżając się na bóle pleców. Często ich problem mogłoby załatwić zwykłe nastawianie kręgosłupa (Bielsko-Biała jest miastem, w którym znaleźć możemy wielu specjalistów zajmujących się tym zabiegiem, na przykład pod tym adresem: https://fizjomed.pro/bielsko-biala/). Osteopatia czyni prawdziwe cuda tam, gdzie zawiodła medycyna konwencjonalna. Jest wiele świadectw ludzi, którym nastawianie kręgosłupa pomogło bardziej niż kolejne porcje leków.

Ból pleców potrafi być naprawdę dokuczliwy, a często bierze się z tego, że bardzo źle spaliśmy poprzedniej nocy, bo mamy zły (zbyt miękki) materac. Czasami wystarczy po prostu zmienić pozycję. Jednak, kiedy sprawa jest poważniejsza, możemy umówić się na nastawianie kręgosłupa i już nie będzie nam potrzebna rehabilitacja. Jeżeli się przyjrzymy ogłoszeniom w Internecie, zorientujemy się, że Bielsko-Biała ma wiele gabinetów rehabilitacji oraz znajdziemy tam specjalistów zajmujących się nastawianiem kręgosłupa.

Najlepsza jest prewencja

W reklamach często słyszymy, że stworzono nowy środek przeciwbólowy, który sam z siebie trafia do źródła bólu. Nie jest to prawdą – leki w końcu oddziałują tylko na mózg i „wyciszają” sam proces bólowy. Do źródła bólu może dotrzeć jedynie fizjoterapeuta. Tak się składa, że Bielsko-Biała jest miastem, w którym znajdziemy niejednego specjalistę zajmującego się masażem oraz rehabilitacją. Wystarczy zajrzeć pod ten adres: https://fizjomed.pro/fizjoterapia-bielsko-biala/.

Dobry fizjoterapeuta nie tylko będzie doskonale znał budowę ludzkiego ciała, ale również wykaże się daleko idącą empatią oraz wrażliwością, dlatego też warto zadawać mu pytania nawet na tematy, które nas krępują. W ten sposób powinniśmy zyskać przewagę nad potencjalną chorobą, a także możemy sprawi,

że nasz organizm będzie funkcjonował lepiej. Dobry fizjoterapeuta (a w Bielsku-Białej jest takich wielu) pomoże nam za pomocą różnego rodzaju zabiegów, które mogą sprawić, że krew będzie lepiej krążyła w naszych żyłach. Ponadto powinien poprawić się nasz ogólny stan.

Warto również sprawdzić w Internecie opinie na temat konkretnych gabinetów w Internecie. Dużo możemy dowiedzieć się z samych relacji innych ludzi, aczkolwiek wiele też da nam, jeżeli zwrócimy się do takiego specjalisty osobiście.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone