Zamknij

Gdzie kupić części zamienne do maszyn rolniczych?

14:51, 15.10.2019 | artykuł sponsorowany

Obecny rozwój rolnictwa sprawia, że jest to jedna z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki. Bardzo efektywnie się ona zmienia, a na całym świecie przeprowadza się przełomowe badania związane z nowymi technikami rolniczymi.

W tej chwili rolnictwo nie może jednak funkcjonować bez ciężkiego sprzętu, który pozwala na wydajny zasiew oraz zbiór.

Jest wiele marek oferujących najwyższą jakość działania w polu – wyróżnić wśród nich można chociażby Kuhn i New Holland. W przypadku tej pierwszej firmy mamy do czynienia z maszynami, które pozwalają na szeroką gamę działań. Dla przykładu brony umożliwiają wydajną uprawę ścierniska przy jednoczesnej dużej prędkości roboczej. Brony Kuhn mają większy prześwit, większy wybór opcji niż brony innych firm, a także – dzięki długiemu okresowi przydatności – mogą służyć przez wiele lat.

W produktach Kuhn znaleźć możemy również wozy paszowe ze ślimakiem pionowym, co pozwala na mieszanie paszy w taki sposób, że zawarte w niej włókna mielone są na odpowiednią długość. Mieszanie przy jednoczesnym unoszeniu paszy ku górze umożliwia stworzenie jednorodnej mieszanki.

To tylko przykładowe zalety tych maszyn. Co jednak zrobić, kiedy wyeksploatujemy już dane części lub kiedy w wyniku zdarzenia losowego będziemy musieli wymienić coś w środku?

Wymiana części rolniczych

Wymiana i naprawa maszyny rolniczej jest znacznie tańsza niż kupienie nowego sprzętu. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie części można nabyć. Kupowanie ich na portalach ogłoszeniowych mija się z celem – zazwyczaj mamy do czynienia ze sprzętem, który sam jest już wyeksploatowany i nie nadaje się do użytku. Nie dostaniemy na niego również żadnej gwarancji. Części Kuhn najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, na przykład tutaj: https://czescirolnicze.eu/czesci-kuhn-c-2.html.

Wielką popularnością u rolników cieszy się także sprzęt marki New Holland, ale zdobycie części zamiennych do tych maszyn nastręcza nieco trudności. Kupienie licencjonowanych elementów nie jest takie proste, bowiem nie wszystkie internetowe sklepy mają do zaoferowania najwyższej jakości produkty. Części New Holland można, podobnie jak części do Kuhn, kupić za pośrednictwem tej strony: https://czescirolnicze.eu/czesci-new-holland-c-1.html.

Długa żywotność sprzętu

Należy mieć na uwadze, że sprzęt rolniczy narażony jest na zniszczenia w każdym sezonie. Nie tylko się eksploatuje, ale również napotyka na trudności w postaci kamieni, a niekiedy też i śmieci wyrzuconych przez ludzi.

W rolnictwie każdy dzień zwłoki jest dniem straty – właśnie dlatego należy wybrać sprawdzonego sprzedawcę części zamiennych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone