Zamknij

Czy przeszczep włosów jest bezpieczny?

13:50, 18.10.2019 | artykuł sponsorowany

Słowo „przeszczep” kojarzy się zazwyczaj z inwazyjną ingerencją w ciało. Czy tak samo jest z transplantacją włosów? Na czym on polega, czego można się po nim spodziewać?

Jeszcze do niedawna osoby łysiejące musiały stosować syntetyczne zamienniki do ukrycia braków w owłosieniu – nosiły peruki, treski czy doczepy. W obecnych czasach pojawiła się znacznie skuteczniejsza opcja, jaką jest przeszczep włosów. Jest on ratunkiem dla osób, które cierpią z powodu:

·     łysienia androgenicznego – uwarunkowanego genetycznie u mężczyzn, u kobiet pojawiających się po menopauzie (w wyniku zaburzeń równowagi pomiędzy hormonami męskimi i żeńskimi). U pań łysienie androgenowe sprawia, że dość równomiernie tracą włosy na całej głowie, u mężczyzn zaś pojawiają się zakola,

·     łysienia plackowatego – przewlekłej choroby zapalnej mieszków włosowych, które dotyka wszystkich w tym samym stopniu, niezależnie od płci i wieku. Łysienie plackowate da się leczyć za sprawą fototerapii lub krioterapii, ale przeszczep włosów również pozwoli na zadowalające efekty,

·     łysienia urazowego,

·     utraty włosów, która została spowodowana oparzeniami lub innymi wypadkami.

Fakty na temat transplantacji włosów

Przeszczepu włosów dokonuje wyłącznie specjalista chirurg w klinice lub gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg nie należy do bardzo bolesnych, wykonuje się go bowiem pod znieczuleniem miejscowym, a do tego jest nieinwazyjny. Oznacza to, że pacjent po jego zakończeniu może wrócić do domu i wykonywać codzienne czynności (takie, jak na przykład, prowadzenie samochodu). Do sześciu tygodni po zabiegu należy jednak unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz ostrożnie myć skórę głowy.

Na czym polega przeszczep włosów? Jest to pobieranie aktywnych mieszków włosowych z jednego miejsca, a następnie przeszczepianie ich w zakola lub na czubek głowy – w zależności od potrzeb pacjenta. Na efekt będzie trzeba jednak poczekać. Proces gojenia zajmuje około dwa tygodnie – w miejscu nacięć mogą pojawić się strupki, których nie wolno zdrapywać.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Cena przeszczepu włosów zależna jest od indywidualnego przypadku i waha się czasami od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wiele klinik współpracuje jednak z bankami oraz instytucjami oferującymi dogodne rozłożenie kosztów zabiegu na raty, tak jak w tym przypadku: https://transplantacjawlosow.pl/kredyt/. Nie jest to wysoka cena za zabieg – dla przykładu, są usługi stomatologiczne, które potrafią być dużo droższe.

Przeszczep włosów może być ostatnią deską ratunku dla osób łysiejących. Jest to efektywny i bezpieczny zabieg.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone