Zamknij

Czy w Gdańsku można wypożyczyć samochód bez karty kredytowej?

07:58, 24.10.2019 | materiały partnera

Wypożyczenie samochodu to bardzo przydatna możliwość dla osób podróżujących służbowo. Coraz częściej z takiej oferty korzystają także osoby chcące podróżować dobrym samochodem prywatnie.

Jednak część osób rezygnuje z takiej możliwości z uwagi na wymóg płacenia kartą kredytową za najem. Czy faktycznie można płacić w z takie usługi tylko kartą? Czy w Gdańsku można wypożyczyć samochód bez jej posiadania?

Jak można zapłacić za wynajem samochodu w Gdańsku?

Przyjęło się przekonanie, że w wypożyczalniach samochodowych za usługi można płacić wyłącznie kartą kredytową. Jednak są również firmy, takie jak np. Carfree.pl, które umożliwiają płatność za usługę również w formie przelewu bankowego. Trzeba jednak pamiętać, że przy płatności kartą kredytową może być pobrana na początku zaliczka w określonej kwocie lub całość należności. W przypadku przelewu zazwyczaj trzeba uiścić z góry całą należność. Co więcej, liczy się w tym przypadku data wpływu pieniędzy na konto, a nie data wykonania przelewu. Dlatego też trzeba go wykonać odpowiednio wcześnie, aby w wymaganym terminie pieniądze znalazły się na koncie wypożyczalni.

Kto może wypożyczyć samochód w wypożyczalni w Gdańsku?

Na stronie https://carfree.com.pl/ znajduje się dokładny regulamin wypożyczania pojazdów. Można z niego dowiedzieć się między innymi tego, kto może wypożyczyć samochód. W przypadku tej wypożyczalni, musi to być osoba, która ma 21 lat i prawo jazdy od co najmniej roku. Samochody mogą wypożyczać osoby, które mają obywatelstwo polskie. W przypadku, gdy ktoś jest obcokrajowcem może być od niego pobrana kaucja za wypożyczenie pojazdu. Jej wysokość uzależniona jest od standardu samochodu. W trakcje wypożyczania należy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty – prawo jazdy, a także dokument potwierdzający tożsamość. W wypożyczalni są honorowane dokumenty wydane w krajach Unii Europejskiej oraz krajów związanych Konwencją Wiedeńską. Można też wypożyczyć samochód mając międzynarodowe prawo jazdy.

Jak przebiega wynajęcie samochodu?

Proces wypożyczania samochodu najlepiej zacząć od wcześniejszej rezerwacji. Można jej dokonać online. Znacznie to ułatwi i przyśpieszy późniejsze formalności. Także da gwarancję tego, że po przybyciu na miejsce, samochód będzie czekał na klienta. Jest to szczególnie ważne dla osób wynajmujących pojazd w czasie podróżowania różnymi środkami transportu.

Warto też zapytać się o to, czy można wypożyczyć dodatkowe akcesoria ułatwiające podróż. Wyżej wspomniana firma oferuje między innymi foteliki samochodowe dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych czy nawigacje usprawniające dotarcie do celu.

Na spotkaniu z pracownikiem wypożyczalni podpisuje się umowę oraz protokół przekazania pojazdu. Oba te dokumenty należy uważnie przeczytać, a w razie pytań, skonsultować się z pracownikiem firmy. Ważne jest też to, aby porównać stan samochodu, z tym, co jest zapisane w protokole. Po zapoznaniu się z treścią dokumentów oraz podpisaniu ich, można już ruszać w drogę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone