Zamknij

Zalety opakowań i artykułów biodegradowalnych

08:01, 06.11.2019 | artykuł sponsorowany

W trosce o planetę i środowisko, coraz większa liczba producentów oferuje artykuły biodegradowalne oraz wytwarzane z przetworzonych materiałów i tworzyw. Pojemniki styropianowe, jednorazowe woreczki strunowe czy plastikowe pojemniki na sos są zastępowane ich bardziej ekologicznymi wersjami. Czy są one tak samo funkcjonalne i trwałe jak ich plastikowe odpowiedniki? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na artykuły ekologiczne.

  1. Ekologia na pierwszym miejscu
  2. Wysoka wytrzymałość i funkcjonalność

Ekologia na pierwszym miejscu

Podstawową korzyścią wynikają ze stosowania produktów ekologicznych jest ograniczony negatywny wpływ na środowisko naturalne. Standardowe worki śmieciowe czy pojemniki styropianowe obiadowe produkowane są z tworzyw, które rozkładają się nawet przez setki lat! Dlatego też zamiast nich lepiej wybierać worki i reklamówki biodegradowalne, kubki papierowe oraz sztućce z drewna. Są one zazwyczaj produkowane z materiałów, które są odnawialne i pochodzą ze zrównoważonych zasobów. Ponadto wybierając kubeczki papierowe zamiast wersji plastikowych, czy też torby papierowe, a nie klasyczne foliówki, można mieć pewność, że będą się one rozkładały znacznie krócej, niż tożsame wersje „nieekologiczne”. Reklamówki biodegradowalne, papier do pieczenia czy inne wyroby papierowe ulegają szybkiemu rozkładowi i tym samym nie mają tak negatywnego wpływu na środowisko, jak artykuły, które nie ulegają biodegradacji.

Wysoka wytrzymałość i funkcjonalność

Wiele osób obawia się, że produkty ekologiczne nie są tak solidne i użyteczne jak klasyczne pojemniki czy inne akcesoria plastikowe. Nic bardziej mylnego. Obecna technologia produkcji gwarantuje, że kubki papierowe, worki na śmieci czy sztućce z drewna są tak samo (a niekiedy nawet bardziej) wytrzymałe, niż ich nieekologiczne odpowiedniki.

Warto przy tym wspomnieć o szerokim asortymencie różnego rodzaju pojemników, akcesoriów cateringowych i kuchennych oraz innych artykułów biodegradowalnych. Mogą one być z powodzeniem wykorzystywane do celów indywidualnych oraz komercyjnych, np. dla firm organizujących przyjęcia, dowożących jedzenie czy też sprzedających je na różnego rodzaju eventach i imprezach pod gołym niebem. W ofercie profesjonalnych, bogato zaopatrzonych hurtowni znaleźć można m.in. pełną gamę naczyń oraz sztućców, a także opakowań różnej wielkości. Są one dostępne także w różnorodnych kształtach oraz kolorach. Można je bez obaw wyrzucić do odpowiedniego kontenera na śmieci, a także (w zależności od rodzaju produktu) zastosować wielokrotnie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop