Zamknij

Rzuć się w wir pracy z traktorami ogrodowymi Tornado!

08:45, 13.11.2019 | artykuł sponsorowany

Chaos pod kontrolą. Tak w skrócie można scharakteryzować traktory ogrodowe z serii Tornado. W mgnieniu oka zmieniają przydomowy krajobraz, nie oszczędzając nawet źdźbła trawy. Najwyższy czas, byś rzucił się w wir pracy i przywrócił ład w ogrodzie!

Zaawansowana pielęgnacja trawnika

Najważniejszym zadaniem traktorów Tornado jest intensywna pielęgnacja rozległego trawnika. Nowy, ulepszony agregat tnący to 3 noże z funkcją regulacji zakresu wysokości cięcia – na dziewięciu pozycjach, od 25 do 100 mm (model Pro 9118 XWS). Komfort koszenia zwiększa sprzęgło elektromagnetyczne, które pozwala włączyć napęd noży poprzez naciśnięcie przełącznika znajdującego się na panelu operatora. Inną korzyścią wykorzystania sprzęgła elektromagnetycznego jest wydłużenie żywotności traktora. Jest to możliwe ze względu na fakt, że mechanizmy tego rodzaju są znacznie trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia w porównaniu do standardowych rozwiązań linkowych.

Kolejnym atutem maszyny jest boczny wyrzut ściętej trawy. Dlaczego powinieneś zwrócić uwagę na tę funkcję? W przypadku koszenia trawnika przy pomocy tradycyjnej kosiarki ścinki trawy rozrzucane są na całej powierzchni ogrodu. Przez to nierzadko pojawiają się w niepożądanych miejscach, np. na działce, czy wypielęgnowanych rabatach. Natomiast dzięki bocznemu wyrzutowi skoszone źdźbła rozrzucane są równomiernie wzdłuż linii koszenia. Dzięki temu znacznie łatwiej je zgrabić i wyrzucić.

Niezawodność w każdych warunkach

Traktory ogrodowe z serii Tornado, podobnie jak Combi oraz Park, zostały wyprodukowane z myślą o zaawansowanej pielęgnacji wielkopowierzchniowego ogrodu. Niesłabnącą wytrzymałość podczas wielogodzinnej pracy zapewnia 2-cylindrowy silnik Kawasaki, wyposażony w zbiornik paliwa o objętości 15 litrów.

Tej maszynie niestraszne są trudne warunki. Napęd na 4 koła sprawia, że Tornado – pomimo swoich gabarytów – prowadzi się niezwykle lekko, natychmiast reagując na najdelikatniejszy ruch kierownicą. Traktor zachowuje maksymalną przyczepność na nierównym bądź śliskim podłożu. Dzięki temu możesz korzystać z maszyny w dowolnej chwili - nawet jeśli pogoda nie zachęca do pracy w ogrodzie, np. podczas wiosennych roztopów, gdy na trawniku obok świeżej trawy pojawia się również błoto.

Ponadto traktor wyposażony jest w tempomat i przekładnię hydrostatyczną. Tempomat pozwala zachować stałą prędkość jazdy, niezależnie od ukształtowania terenu. Rozwiązanie to zwiększa sterowność maszyną, a tym samym bezpieczeństwo operatora. Natomiast przekładnia hydrostatyczna umożliwia płynną zmianę biegów podczas jazdy (bez zatrzymywania traktora, co konieczne jest w przypadku traktorów ogrodowych z przekładnią manualną).

Użyteczność i wielozadaniowość

Zakres prac traktorów ogrodowych Tornado zwiększają akcesoria takie jak m.in. zestaw mulczujący. Przypomnijmy: mulczowanie polega na pokryciu powierzchni trawnika cienką warstwą pokosu. Nawożenie podłoża naturalnym nawozem w postaci świeżo ściętej i rozdrobnionej darni to jeden z najskuteczniejszych sposób na utrzymanie trawnika w dobrej kondycji. Dodatkowo mulczowanie zmniejsza parowanie wody z gleby i zapobiega jej erozji. W efekcie zauważalnie spowalnia wzrost chwastów. By równomiernie rozprowadzić ściętą trawę na trawniku, dołącz do swojego traktora grabie.

Zobacz więcej: Koszenie, wertykulacja, nawożenie – wiosenna kuracja dla twojego trawnika

Wszechstronność to kolejny atut traktorów ogrodowych Tornado. Dodatkowe wyposażenie, w postaci urządzeń przeznaczonych do prac sezonowych, pomoże Ci utrzymać ogród i tereny wokół domu w perfekcyjnym stanie o każdej porze roku. Wiosną warto pracować z pomocą szczotki zamiatającej. Z jej pomocą dokładnie oczyścisz podjazd z zanieczyszczeń (w tym: piasku, grudek ziemi, ścinek trawy czy żwiru), pozostawiając go czystym i schludnym. Zimą natomiast najbardziej przyda się pług śnieżny, dzięki któremu sprawnie usuniesz warstwę białego puchu utrudniającą dostęp do garażu. Warto również zawczasu zabezpieczyć się na wypadek intensywnych opadów śniegu. Łańcuchy śnieżne pozwalają utrzymać wysoką przyczepność, jak również sterowność traktora ogrodowego podczas jazdy po nierównej i oblodzonej powierzchni. Zakładając je na koła, zwiększasz nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo podczas odśnieżania posesji w trudnych warunkach pogodowych.

Traktory ogrodowe Tornado to wielofunkcyjne maszyny do całorocznej pracy w ogrodzie. Doskonale sprawdzają się w pielęgnacji trawnika, co jest zasługą systemu mulczowania. Jednak zakres ich pracy jest dużo większy. Dzięki wymiennym akcesoriom możesz dostosować traktor do aktualnej pory roku. Maszyna, w zależności od potrzeb, pełni funkcję kosiarki z systemem mulczowania, zamiatarki bądź odśnieżarki. Mnogość użytecznych rozwiązań sprawia, że Tornado nie do poznania odmieni Twój ogród, przywracając w nim idealny porządek i ład.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop