Zamknij

Dobry pomysł na prezent - czym powinien się charakteryzować udany prezent?

13:32, 26.11.2019 | materiały partnera

Znalezienie prezentu idealnego to zadanie, które wymaga wiele wysiłku, wyobraźni i dobrego rozeznania wśród tego, co lubią znajomi i rodzina. Przecież nikt, nie chce, aby jego prezent trafił na listę nietrafionych podarunków, które zaraz po świętach czy urodzinach ruszą w dalszą drogę lub zostaną zwrócone do sklepu.

Czym zatem kierować się wybierając prezent na różne okazje? Gdzie można szukać inspiracji, które ułatwią wybór?

Szukasz idealnego prezentu? Poznaj jak najlepiej osobę obdarowywaną

Jak się okazuje, im lepiej zna się osobę, tym łatwiej będzie dobrać dla niej odpowiedni prezent. Warto poznać przede wszystkim jej pasje i zainteresowania. Jeżeli przygotowuje się podarunek dla pary np. z okazji ślubu czy jego rocznicy, warto sprawdzić, czy mają jakieś wspólne pasje i jeden prezent ucieszy ich w takim samym stopniu. Jednak pasje czy hobby to nie jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę. Dobrze jest też poznać styl ubioru danej osoby, to jaki wystrój wnętrza preferuje, a także jakie są jej ulubione kolory. Będzie to ułatwieniem, jeżeli będzie chciało się kupić biżuterię np. pozłacany łańcuszek z zawieszką. Pomocne to będzie także w doborze praktycznych gadżetów, które jednocześnie mogą być ozdobą wnętrza np. poduszek z zabawną dedykacją czy kubków z grafiką. Przykłady takich prezentów można znaleźć między innymi na stronie internetowej mygiftdna.pl.

Dobierz prezent do okazji

Wybierając prezent, dobrze jest też mieć na uwadze to, z jakiej okazji będzie on dawany. Przykładowo na Mikołajki czy Walentynki raczej nie daje się dużych prezentów. Są to raczej drobne upominki, niekiedy praktyczne gadżety, które mają pokazać drugiej osobie, że nam na niej zależy. Przykładem może być tutaj np. zestaw herbat zamknięty w ozdobnym pudełko, zabawna koszulka z grafiką czy obraz ze zdjęciem. Podobnie robi się dobierając prezenty na Dzień Mamy, Taty, czy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nieco inaczej wygląda kwestia, gdy idzie się na okrągłe urodziny, czy ważną rocznicę ślubu. Tutaj prezent może być nieco droższy i większy. Przykładem może być np. mapa świata do zaznaczania wspólnych podróży, zestaw do serwowania różnego rodzaju alkoholi czy większy zestaw biżuterii.

Postaw na przyjemne zaskoczenie

Wiele osób obawia się tego, że wybrane przez nie prezenty będą sztampowe i nudne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że prezent dany od serca, zawsze jest tym najlepszym. A co zrobić, aby nie był nudny i zwyczajny? Wystarczy już nawet drobna dedykacja umieszczona na przedmiocie codziennego użytku np. kubku, poduszce, karafce na wodę czy paterze na ciasto. I już nabiera on wyjątkowego charakteru. Takie dedykacje mogą być nadrukowane, wygrawerowane lub wyhaftowane. Wszystko zależy od tego, z czego wykonany jest prezent.

A jeśli chcesz podarować bliskiej osobie naprawdę wyjątkowy i niestandardowy prezent, inspiracji możesz poszukać w artykule Pomysł na prezent – niestandardowe propozycje prezentów, dzięki którym zerwiesz z rutyną. Znajdziesz tu propozycje upominków dla niego, jej i par na różne okazje.

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone