Zamknij

Luksusowe apartamenty w Warszawie – dlaczego warto je kupić?

09:53, 04.12.2019 | materiały partnera

Wiele osób jako inwestycję traktuje zakup nieruchomości. Wynajem mieszkania przynosi im dochód pasywny i podnosi standard życia. Często zapominamy jednak, że poza tradycyjnymi lokalami mieszkalnymi, bardzo interesującą gałęzią rynku nieruchomości są luksusowe apartamenty. Oczywiście tego rodzaju nieruchomości skierowane są do konkretnego grona odbiorców. Szacuje się, że w Polsce jest sprzedawanych około 160-180 apartamentów, a wartość tych transakcji sięga 440-460 mln zł.

Najlepsze miasto do inwestycji – Warszawa

Nie da się ukryć, że Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miastem do inwestowania. Luksusowe apartamenty muszą mieć wysoki standard i być dobrze zlokalizowane. Apartamenty na sprzedaż Warszawa spełniają oba te warunki. Przykładowo, luksusowe mieszkania znajdujące się przy: https://zlota44.com/, mają fantastyczne widoki i wspaniałe aranżacje. Każde mieszkanie projektowane było przez doświadczonych specjalistów, którzy przywiązywali wagę do najdrobniejszych szczegółów. Warszawa jest atrakcyjnym miastem zarówno dla kupujących, jak i wynajmujących mieszkania. Przy zakupie luksusowego apartamentu warto zwrócić uwagę również na otoczenie i okolice. Najlepiej jeśli nieopodal apartamentu znajdują się wysokiej klasy restauracje oraz miejsca związane z kulturą i sztuką. Dużym atutem jest również mieszcząca się nieopodal komunikacja miejska. Na wynajem luksusowego mieszkania najczęściej decydują się osoby pracujące, będące singlami. Jest to jednak także świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Eksperci wyliczyli, że kupując apartament w centrum Warszawy za 4 mln zł i sprzedając go po 10 latach można uzyskać ponad 6 mln zł "na czysto". Poza tym, trzeba pamiętać o comiesięcznych zyskach z wynajmu przez dekadę. 

Dla kogo luksusowe apartamenty Warszawa?

Grupa docelowa osób wynajmujących drogie apartamenty jest dosyć wąska. Przede wszystkim są to lokale, na które decydują się zagraniczni delegaci, biznesmeni i managerowie wyższego szczebla. Są to zatem specjaliści w swoich dziedzinach, których stać na luksusowe mieszkanie. Wysokimi zarobkami mogą pochwalić się również pracownicy branży IT. Nierzadko młodzi ludzie odnoszący sukcesy w takiej pracy decydują się na wynajem drogiego apartamentu w centrum miasta. Nie da się jednak ukryć, że większa część społeczeństwa inwestuje i wynajmuje lokale ze średniej pułki cenowej. Trzeba więc umiejętnie znaleźć odbiorcę do wynajmu apartamentu. Trzeba jednak pamiętać, że zamożnych Polaków z roku na rok przybywa, więc automatycznie stają się oni grupą docelową luksusowych mieszkań.

Apartamenty Warszawa – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie apartamentu trzeba zdecydować m.in. o liczbie pokoi i metrażu. Warto pamiętać, że czasami więcej pomieszczeń wpływa negatywnie na ich wielkość. Niektóre apartamenty posiadają oddzielne pomieszczenia, a inne aneks kuchenny połączony z salonem. Znaczenie odgrywa również piętro w budynku. Lokale bardziej prestiżowe znajdują się na wyższych kondygnacjach. Taki apartament daje wiele prywatności, mimo ogromnych, przeszklonych okien, za którymi znajdują się fantastyczne widoki. Decydując się na luksusowy apartament trzeba również sprawdzić dodatkowe udogodnienia znajdujące się w budynku. W wielu miejscach dostępne są: siłownia, sauna, prywatny taras czy sala konferencyjna.

Luksusowe apartamenty w Warszawie są świetną inwestycją, która po kilku latach przynosi ogromne zyski. Decydując się na kupno nieruchomości, warto zwrócić uwagę na tę gałąź rynku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone