Zamknij

Najważniejsze korzyści z zakupu węgla w workach

13:35, 07.01.2020 | materiały partnera

Decyzja dotycząca zakupu węgla powinna zostać dobrze przemyślana. Wybierając produkt i jego dostawcę, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. parametry opału bezpośrednio wpływające na jego efektywne spalanie, ale też wygodę składowania i eksploatacji. W końcu węgiel często kupujemy na cały sezon, więc materiał trzymamy w garażu czy piwnicy przez wiele miesięcy. Jak odbywa się zakup węgla? Na szczęście proces ten zmienił się na przestrzeni lat. Już nie musimy własnoręcznie przerzucać dostarczonego materiału z podwórka do kotłowni przez niewielkie okienko i przy pomocy łopaty. Producenci oferują obecnie wygodniejsze rozwiązanie - opał zapakowany w worki.

Węgiel workowany, czyli najlepsze parametry opału przez długi czas

Zwykle podczas zakupu węgla zaopatrujemy się w opał na cały sezon grzewczy. Oznacza to konieczność jego długotrwałego przechowywania, nawet przez kilka miesięcy. Wybierając opał spośród wielu dostępnych opcji, należy więc wziąć pod uwagę sposób jego dostarczenia oraz składowania. Do wyboru mamy dwa główne rodzaje: materiał luzem oraz wysokiej jakości produkt workowany, który oferują renomowani sprzedawcy, m.in. https://najlepszyekogroszek.pl/. Decyzja jest istotna - nie chodzi tylko o wygodę, jaką bez wątpienia gwarantuje węgiel workowany, ale także inne korzyści. Porównując te dwie opcje, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry decydujące o efektywności opału. Materiał składowany luzem, nadmiernie suchy, często wręcz przesuszony, wcale nie jest dobrym surowcem opałowym i często podlega degradacji. Produkt nieodpowiednio składowany i przechowywany na powietrzu wietrzeje, przez co traci kaloryczność. Bezpośrednio przekłada się to więc na spadek jego wartości opałowej - musimy przez to spalić więcej surowca.

Węgiel w workach - gwarancja komfortu przechowywania i użytkowania

Węgiel workowany dłużej zachowuje lepsze parametry, które przekładają się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji, a dzięki temu realne oszczędności. To także zdecydowanie większa wygoda użytkowania w porównaniu z opałem dostarczanym luzem. Nie musimy ładować węgla na taczkę, przewozić i przerzucać łopatą do - bardzo często - małego, wąskiego otworu prowadzącego do piwnicy. Węgiel workowany dostarczany jest na wygodnych paletach. Wystarczy więc przy użyciu prostego wózka paletowego przetransportować ładunek w dogodne miejsca. Cała czynność zajmie maksymalnie kilka/kilkanaście minut. Jeśli chcemy przenosić lub przewozić worki pojedynczo, również nie będzie to problemem - jeden worek to 25 kg węgla, natomiast cała paleta to 20 worków.

Jak węgiel workowany przekłada się na komfort palenia w piecu? Załadunek lub uzupełnienie trwa zaledwie chwilę. Wystarczy rozciąć worek i jego zawartość wsypać do pieca, kotła lub podajnika. Węgiel workowany sprzyja też zachowaniu porządku w pomieszczeniu, ponieważ nie leży luzem w kotłowni. Dzięki temu nie roznosimy węgla czy sadzy po pozostałych częściach nieruchomości, a samo pomieszczenie nie jest tak mocno zapylone. Dzięki temu mamy o wiele mniej sprzątania, gdy sezon grzewczy dobiegnie końca.

Węgiel workowany kupuj od renomowanych firm

Niezależnie od rodzaju posiadanego pieca i kupowanego do niego opału - zawsze korzystaj wyłącznie z usług dostawców, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów i są w stanie zagwarantować Ci jakość swojego asortymentu. Nie zapominaj, że cena często nie jest wyznacznikiem gatunku paliwa, lecz może być pewną wskazówką. 

Wybierając rekomendowanych sprzedawców, masz pewność, że wykorzystasz potencjał swojego systemu grzewczego przy zachowaniu wygody i maksymalnej wydajności oraz efektywności. Ekogroszek lub węgiel będą palić się dłużej, zaoferują więcej ciepła i mniej popiołu oraz ewentualnych spieków. To realnie przekłada się na Twoje oszczędności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone