Zamknij

5 sposobów na wyższą pożyczkę pozabankową

13:31, 24.01.2020 | materiały partnera

Pożyczki pozabankowe w ostatnich latach bardzo się zmieniły. To już nie tylko chwilówki z kosmicznym oprocentowaniem, ale też dające więcej możliwości pożyczki ratalne. Są tańsze, dają szansę na większy kredyt, ale… No właśnie: co zrobić, żeby z tej szansy móc faktycznie skorzystać?

1 Najpierw spłać zobowiązania

Zdolność kredytowa będzie wyższa, jeśli w chwili składania wniosku o pożyczkę, nie ma się innych zobowiązań. Warto więc przeanalizować możliwość spłaty czy to karty kredytowej, czy limitu w rachunku, czy jakiegoś dobiegającego końca kredytu. Od razu spada suma miesięcznych zobowiązań, więc automatycznie rośnie zdolność kredytowa. To ważne, ponieważ pozwala albo na zaciągnięcie wyższego zobowiązania, albo na szybszą spłatę, czyli obniżenie całkowitych kosztów nowej pożyczki.

2 Porównaj ceny

Zawsze warto porównywać koszty pożyczek. I nie wolno przy tym ograniczać się do ogólnodostępnych zestawień. Dlaczego? Dlatego, że na przykład oferta https://www.funeda.pl/pozyczka-gotowkowa.html do niewielu z nich trafia, a jest korzystniejsza niż większość na rynku. Podobnych przypadków jest zresztą jeszcze więcej. Porównywarki dają coraz większe możliwości, ale trzeba jednak poświęcić więcej czasu i upewnić się, czy poza nimi nie można znaleźć naprawdę korzystnej oferty.

3 Zmień parametry

Maksymalna wysokość kredytu będzie zależała od wielu czynników, w tym okresu spłaty. Jeśli zdecydujesz się na niższą ratę miesięczną i dłuższy okres spłaty, to całkowita kwota pożyczki może być wyższa. Można to zrobić bardzo łatwo. Na wspomnianej już stronie https://www.funeda.pl/pozyczka-gotowkowa.html i większości podobnych masz dwa suwaki, którymi możesz zmieniać kwotę i czas kredytowania. Po prostu sprawdź, w jakim układzie dostaniesz tyle, ile potrzebujesz.

4 Przejdź weryfikację

Niektóre firmy pożyczkowe różnicują swoje oferty: wyższe pożyczki przy dokładniejszej weryfikacji klienta, niższe bez gruntownego sprawdzenia. Jeśli zdecydujesz się na kredyt w jednej z tych firm, to zawsze warto poddać się dodatkowej weryfikacji. Od jej wyniku czasem uzależnione będzie udzielenie pożyczki w firmach, które zasadniczo nie potrzebują potwierdzenia dochodów. Jeśli jednak pracownik firmy pożyczkowej poprosi o skan PIT-u lub paska wypłaty, to warto to rozważyć. Bez tych danych firm zaproponuje ci niższy kredyt albo na gorszych warunkach.

5 Zacznij od małej pożyczki

U niektórych pożyczkodawców normalną procedurą jest ograniczenie wysokości pierwszej pożyczki. Dopiero przy drugiej można złożyć wniosek na większą kwotę. Jeśli tak jest, to zawsze możesz wziąć małą pożyczkę „na chwilę”, oddać ją po paru dniach i wtedy wystąpić z drugiem wnioskiem, tym razem na większą kwotę. Taka procedura jest dla firm pożyczkowych dodatkowym sprawdzianem wiarygodności klientów i możesz wykorzystać to z korzyścią dla siebie.

Podsumowanie

Nietrudno wziąć większą pożyczkę, ale czasem trzeba się do tego przygotować. Najważniejsze jest zawsze porównanie ofert podstawowych. Później można się zastanowić, jak z dobrej oferty zrobić jeszcze lepszą poprzez podniesienie kwoty pożyczki. Większość firm pożyczkowych nie ma nic przeciwko udzielaniu wyższych kredytów i musisz tylko zadbać o to, żeby mieć odpowiednio dużą zdolność kredytową oraz wiarygodność.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone