Zamknij

Laserowe usuwanie rozstępów – jakie przynosi efekty?

14:27, 11.02.2020 | artykuł sponsorowany

Wielu z nas zmaga się problemem rozstępów, sięgając po różnorakie środki i metody: kremy, peelingi chemiczne czy mezoterapię. Jednak na prowadzenie coraz bardziej wysuwa się laserowe usuwanie rozstępów. Metoda ta jest bardzo skuteczna i potrafi przynieść świetne rezultaty, nawet w przypadku rozstępów pojawiających się po ciąży. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie? Zapraszamy do lektury.

Jak działa laser?

Laser pobudza nasze komórki do regeneracji, czyli wytwarzania kolagenu, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Dzieje się to w sposób następujący: laser tworzy małe ranki na skórze i dzięki temu, następuje proces regeneracji. Stare włókna kolagenowe zanikają, a na ich miejsce pojawiają się nowe, wypełniając rozstępy i niwelując je.

Zazwyczaj laser daje najlepsze efekty w pierwotnej fazie tworzenia się rozstępu, gdy jest on jeszcze czerwony. Gdy blizny są białe, efekty laserowego usuwania mogą nie być tak skuteczne, jednak i w tym wypadku ta metoda znacznie zmniejsza widoczność zmian na skórze.

Ilu zabiegów potrzeba, by pozbyć się blizn?

Laserowe usuwanie rozstępów zazwyczaj odbywa się w seriach od 3-5 zabiegów, w zależności od potrzeb twojej skóry.

Jakie efekty daje ta metoda?

Przede wszystkim dzięki laserowi możemy znacząco zmniejszyć widoczność rozstępów na skórze lub zupełnie się ich pozbyć. Dodatkowo zabieg ten wpływa pozytywnie na jędrność skóry, jej nawilżenie i poprawę wyglądu. Co najważniejsze, laser daje trwałe efekty. Dzięki pobudzeniu skóry do wytworzenia kolagen, stare blizny zostają po prostu usunięte, co znacząco poprawia wygląd i kondycję naszej skóry. Zabieg ten wykonać możemy na udach, brzuchu czy pośladkach.

Precyzyjna metoda leczenia

Laser jest lubianą metodą leczenia, zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów. Stanowi on niezwykle precyzyjne narzędzie działające tylko w obszarze, na którym występują niepożądane zmiany. Dzięki temu znacznie ograniczamy obszar, na którym mogą występować skutki uboczne i ból. Laser jest on przydatny także przy leczeniu innych blizn.

Przeciwwskazania

Laserowe usuwanie rozstępów jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, jednak istnieją pewne okoliczności, w których użycie lasera jest niewskazane. Należą do nich: okres ciąży, wirusowe bądź bakteryjne stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, a także cukrzyca.

Istnieją również metody, które do usuwania rozstępów nie wykorzystują lasera, mezoterapię igłową. Dla osób, którym przeciwwskazania uniemożliwiają wykonanie zabiegu, poleca się tego typu rozwiązanie - drmarcinnowak.pl/oferta/usuwanie-rozstepow/.

Czy usuwanie rozstępów laserowo boli?

Z reguły temu zabiegowi może towarzyszyć niewielki dyskomfort, jednak rzadko kiedy pacjenci skarżą się na ból. Istnieje jednak możliwość znieczulenia się maścią, która skutecznie zabezpieczy naszą skórę przed nieprzyjemnymi odczuciami.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone