Zamknij

Florysta - dlaczego warto podjąć zatrudnienie w tym zawodzie?

12:27, 20.03.2020 | materiały partnera

Są zawody niezwykle poszukiwane na rynku pracy. Pracodawcy bardzo często poszukują florystów. Prowadzenie kwiaciarni, która cieszy się renomą wymaga zatrudnienia osoby, która zna się na kwiatach i posiada odpowiedni zmysł estetyczny. Praca florysty nie wymaga wykształcenia w tym zakresie, jednak warto skończyć odpowiedni kurs lub szkołę policealną, aby poznać techniki układania bukietów.

Florysta - praca pełna zapachu

Oczywiście florysta to nie praca dla każdego i to nie ze względu na sam brak zdolności manualnych, choć te rzeczywiście są konieczne. Osoby podejmujące się takiej pracy nie powinny być uczulone na pyłki ani chemikalia, których przecież używa się choćby do zwiększenia trwałości przygotowanych wiązanek. Florysta to również często praca kreatywna pod presją czasu i trzeba sobie z tym radzić. Oczywiście sprawność w wykonywaniu wiązanek, a także samo zamiłowanie do tworzenia unikalnych bukietów wystarczy, by czerpać satysfakcję z tej pracy, tym bardziej, że na co dzień pracownika otacza zapach świeżych kwiatów.

Praca, w której nuda Ci nie grozi

Jeśli opanuje się już techniki wykonywania bukietów, to praca ta jest samą przyjemnością. Można wszak wykonywać bukiety okolicznościowe, oczywiście nie zawsze na radosne uroczystości, ale zawsze takie, które mają wyrażać miłość, szacunek lub oddanie. W pracy florysty można spotkać się również ze ściśle sprecyzowanymi oczekiwaniami co do tego, jak ma wyglądać bukiet, a także kompletnym brakiem znajomości kwiatów. W każdym przypadku trzeba umieć doradzić wybranej osobie najlepsze rozwiązanie. Dzięki wiedzy i doświadczeniu można odpowiednio komponować nie tylko kolory kwiatów, ale również poszczególne gatunki, które dobrze wyglądają w swoim towarzystwie, a dodatkowo dobrze się czują. Klienci przychodzą również po konkretne porady dotyczące kwiatów ogrodowych i doniczkowych i w razie chorób należy im wskazać najlepszy preparat, a także wytłumaczyć jak użytkować go bezpiecznie. Florysta może mieć za zadanie również prowadzić profil firmy na portalu społecznościowym, co pozwala dodatkowo "wyżyć się" artystycznie wykonując zdjęcia bukietów czy kompozycji ze sztucznych roślin wykonanych na różne okazje.

Chcąc podjąć pracę jako florysta, warto zajrzeć na portal Pracuj.pl. Oferty pracy z regionu na pewno regularnie się pojawiają. Ponieważ jest to zawód, gdzie zapotrzebowanie na rynku jest duże, a pracowników mało, szukając źródła pierwszego lub dodatkowego zatrudnienia, należy podjąć naukę, aby poznać podstawy, które wspomagają w pracy nawet najbardziej uzdolnionych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop