Zamknij

Złącza hydrauliczne i końcówki węży Manuli Fluiconnecto

09:03, 30.03.2020 | artykuł sponsorowany

Manuli Fluiconnecto jest to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją i dostarczaniem podzespołów dla wielu gałęzi przemysłu. Firma posiada 140 oddziałów na całym świecie. Do głównych obszarów działalności firmy należy hydraulika siłowa. Producent posiada w swojej ofercie węże hydrauliczne oraz końcówki i oprawki do nich, złącza hydrauliczne, rury i złącza rurowe hydrauliczne, różnorodne akcesoria pomiarowe, w tym manometry, zawory hydrauliczne, a także maszyny do produkcji przewodów narzędzia tnące i gnące, a także różnorodne akcesoria.

Końcówki i oprawki do węży hydraulicznych

Elementem bez którego żaden układ hydrauliki siłowej nie mógłby istnieć bez odpowiedniego zakończenia i przymocowania do maszyny. Końcówki muszą być odpowiednio zakute, tak aby cały układ zachował szczelność. Mnogość maszyn obecnych w przemyśle na całym świecie powoduje, że ilość wariantów końcówek na rynku jest ogromna. Firma Manuli Fluiconnecto posiada bogatą ofertę zarówno węży jak i końcówek i oprawek do nich. Istnieje możliwość zamówienia tych elementów osobno, lub już gotowych węży o odpowiedniej długości z poprawnie zakutymi końcówkami. Jest to bardzo istotne, ponieważ nawet najmniejsza nieszczelność w układzie hydraulicznym może unieruchomić, a nawet uszkodzić maszynę, często wartą setki tysięcy złotych i doprowadzić do zatrzymania przedsiębiorstwa.

Złącza hydrauliczne

Hydraulika siłowa to również złącza hydrauliczne. Niektóre maszyny posiadają nietypowe przyłącza lub takie, które nie są dostosowane do instalacji w przedsiębiorstwie. Zamiast przebudowywać instalację warto wykorzystać adaptery hydrauliczne, które pozwolą na zmianę przekroju w pojedynczym miejscu bez zmian w instalacji. W ofercie znajdują się zarówno adaptery standard jak również adaptery wtykowe EasyFit, które maksymalnie skracają czas montażu. Dzięki temu, proces serwisu czy instalacji maszyny, a co za tym idzie jej postoju zostanie zminimalizowany.Więcej na temat hydrauliki siłowej znajdziecie tutaj - https://www.fluiconnecto.pl/pl/c/61276/hydraulika-silowa/61278

Producent posiada w swojej ofercie szeroką gamę szybkozłączy hydraulicznych. Pozwalają one na wykonanie instalacji w sposób zdecydowanie szybszy niż przy użyciu standardowych złączy. Do wyboru mamy między innymi złącza skręcane jak również PUSH-PULL. Wszystkie złącza wykonane są ze stali lub stali nierdzewnej co pozwala na długą pracę bez konieczności wymiany. Wysoka temperatura pracy złączy (nawet do 200°C) pozwala na wykorzystanie złączy w prawie każdych warunkach. Produkty są wykonane zgodnie z wymiarami znormalizowanymi, co sprawia że będą odpowiednie do większości maszyn i układów dostępnych na rynku.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop