Zamknij

Koronawirus a ograniczenia w wysyłce paczek – sprawdź, gdzie nie wyślesz przesyłki

12:41, 22.04.2020 | materiały partnera

Rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 doprowadziło do ograniczeń w wielu branżach, w tym logistycznej. By chronić swoich pracowników i partnerów biznesowych, operatorzy pocztowi i firmy kurierskie czasowo wstrzymały dostarczanie przesyłek pod niektóre adresy. Sprawdź, czy wyślesz paczkę do Niemiec, Włoch, Hiszpanii lub innych europejskich krajów.

Artykuł prezentuje stan na dzień 25 marca 2020 r.

Stan epidemii a wysyłka zagranicznych paczek – gdzie nadasz paczkę bez problemu?

Sytuacja w branży logistycznej zmienia się bardzo dynamicznie. Z dnia na dzień firmy kurierskie, brokerzy kurierscy i operatorzy pocztowi aktualizują swoje strony internetowe, a dokładniej zakładki, w których informują o ograniczeniach w zakresie dostarczania paczek zagranicznych. Masz za granicą bliskich, którym chciałbyś przesłać paczkę? Prowadzisz sklep internetowy i obsługujesz zamówienia również klientów z zagranicy? Zanim przygotujesz przesyłkę, upewnij się, że wybrany przez Ciebie doręczyciel przyjmie zlecenie – poznaj listę krajów, do których paczki są aktualnie dostarczane.

Bez problemów nadawane są przesyłki do Niemiec. Paczkę adresowaną na niemiecki adres nadasz za pośrednictwem zarówno brokera kurierskiego Europaczka (aktualnie obsługiwani są wyłącznie klienci biznesowi), jak i Poczty Polskiej (klienci indywidualni i biznesowi).

Problemu z dostarczaniem paczek nie ma też w przypadku krajów, w których ogniska chorobowe są niewielkie lub występują jedynie na ograniczonym terenie, np. Holandii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Paczki zagraniczne – lista krajów, do których nie wyślesz przesyłki

Do których państw w Europie wysyłka paczek jest chwilowo wstrzymana? Broker kurierski Europaczka, podobnie jak Poczta Polska, nie przyjmuje zleceń na dostarczanie paczek na terenie całych Włoch. Za pośrednictwem wspomnianej firmy Europaczka nie można też nadać przesyłek do wybranych miejscowości na terenie Hiszpanii, Austrii, Czech i Portugalii. Firma kurierska UPS informuje, że nie rozwozi paczek do niektórych miejscowości na terenie Francji. Z kolei na stronie internetowej DPD można przeczytać o wstrzymaniu dostarczania paczek do bułgarskiego miasta Bansko.

Jeżeli chcesz nadać paczki za granicę, pamiętaj, że brokerzy kurierscy współpracują z różnymi operatorami. To oznacza, że nie musisz sprawdzać zmian wprowadzanych przez każdą firmę kurierską z osobna – wystarczy, że zapytasz przedstawiciela brokera, z którym współpracujesz. To jedna z wielu korzyści płynących ze współpracy z brokerami kurierskimi.

Zagraniczne przesyłki – czy należy się spodziewać podwyżek i opóźnień?

W przypadku przesyłek zagranicznych łańcuch logistyczny wygląda inaczej niż dla przesyłek krajowych – w realizacji zlecenia bierze udział często więcej niż jedna firma. Z tego względu paczki zagraniczne są droższe niż krajowe. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy i miesięcznie wysyłasz od kilkunastu do kilkudziesięciu paczek np. do Niemiec, rozważ skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Europaczka współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, dzięki czemu jest w stanie zaoferować przesyłki w bardzo przystępnych cenach. Aktualny cennik przesyłek do Niemiec jest dostępny na tej stronie: https://www.europaczka.pl/cennik-niemcy/.

Czy w związku z epidemią należy spodziewać się podwyżek cen? Jak dotychczas zarówno Poczta Polska, jak i firmy kurierskie nie zmieniły cenników. Trudno też powiedzieć, czy taki krok będzie niezbędny – nikt nie wie, jak epidemia będzie się rozwijać. O ile podwyżki cen paczek zagranicznych stoją pod znakiem zapytania, to bardzo możliwe są opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. Branża logistyczna boryka się z niedoborem pracowników, a kurierzy muszą zmierzyć się z rozwiezieniem większej liczby przesyłek niż zazwyczaj. Dodatkowo wiele krajów zamknęło swoje granice, a to z kolei oznacza czasochłonne kontrole.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop