Zamknij

Podnośniki i sprzęt budowlano - montażowy w Norwegii - wynająć czy kupić

08:35, 14.05.2020 | materiały partnera

Potrzebujesz podnośnika? Prowadzisz prace w Norwegii? Potrzebny sprzęt budowlano - montażowy zamiast kupować możesz wynająć. Oczywiście zakup i posiadanie własnego sprzętu to niezaprzeczalna wygoda - możesz swobodnie korzystać z podnośnika zawsze, kiedy będzie taka potrzeba i zachowujesz pełną niezależność. Ale czy taka opcja naprawdę się opłaca?

Bardziej korzystne cenowo rozwiązanie

Posiadanie własnego podnośnika jest z pewnością wygodne i gwarantuje niezależność w realizacji prac, jednak problem polega na tym, że tego typu sprzęt jest drogi. Zakup to spory wydatek i konkretne obciążenie dla firmowego budżetu. W kategoriach opłacalnej inwestycji musisz zastanowić się przede wszystkim, jak często będziesz z podnośnika korzystać. Jeśli firma jest duża i obsługuje wiele zleceń, których napływ jest stały i regularny, zakup sprzętu, który będzie w stałej eksploatacji może być opłacalny. Jeśli jednak z podnośnika będziesz korzystać sporadycznie lub wręcz potrzebujesz sprzętu jedynie do wykonania pojedynczego zadania - inwestycja we własny sprzęt będzie raczej nieopłacalna. Poniesiony w związku z zakupem koszt nie zwróci się, jeśli sprzęt będzie przez większość czasu stał unieruchomiony na placu lub w warsztacie. 

Sprzęt dopasowany do bieżących potrzeb

Jakiego podnośnika potrzebujesz? Podnośnika montowanego na przyczepie, nożycowego, czy dedykowanego pracy w trudnym terenie? Wypożyczając sprzęt masz dostęp do wielu różnych opcji (kupując wybierzesz zapewne tylko jedną z nich). W ten sposób łatwiej dopasować urządzenie do wymagań konkretnych prac, czy uwarunkowań terenu, w jakim pracujesz (w Skandynawii sprzęt dopasowany do naturalnych warunków ma szczególne znaczenie). Korzystając z oferty dobrej wypożyczalni, np. na https://lavprisliftutleie.no/pl/, możesz wybrać spośród przynajmniej kilkudziesięciu podnośników do wszelkiego typu zadań. A jeśli nie wiesz dokładnie, jaki sprzęt będzie optymalny dla prowadzonych robót, możesz liczyć na fachowe doradztwo. Nowa inwestycja? Możesz zmienić sprzęt i pracować nie tylko wygodniej i bezpieczniej, ale przede wszystkim wydajniej.

Dodatkowo, wynajmując podnośnik masz najczęściej dostęp do różnego typu akcesoriów, w tym niestandardowych, jak dodatkowe podpory, czy osłony paneli sterowania. 

Wynajmując podnośnik nie ponosisz kosztów jego utrzymania, ubezpieczenia i przeglądów technicznych

Każdy posiadany sprzęt budowlano - montażowy generuje koszty związane z jego utrzymaniem. Do tego dochodzi konieczność dokonywania regularnych przeglądów technicznych oraz prac konserwacyjnych. Poza kosztami, obciążeniem mogą tutaj być kwestie organizacyjne i prawne. Znajomość norweskich przepisów w zakresie eksploatacji sprzętu będzie zdecydowanie wskazana. Wynajmując podnośnik, czy inny sprzęt na budowę lub do prac montażowych wszystkie te kwestie masz z głowy.

Korzystając z usług wypożyczalni sprzętu budowlano - montażowego możesz liczyć także na transport maszyny we wskazane miejsce prac, a następnie jej odbiór we określonym terminie. Nie musisz więc dodatkowo inwestować w pojazdy przystosowane do transportu podnośników.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop