Zamknij

Pierwsza praca – znajdź ją jeszcze na studiach

14:54, 19.05.2020 | artykuł sponsorowany

Kiedy rozpocząć karierę zawodową i rozejrzeć się za pierwszą pracą? Najlepiej jak najszybciej. Rynek nie lubi próżni, a pracodawcy doceniają doświadczenie. Im szybciej zaczniesz je zdobywać, tym mniej czasu zajmie Ci wypełnienie listy kompetencji potrzebnych na wymarzonym stanowisku. Pierwszą pracę podejmij już na studiach. Zyskasz bogaty pakiet atutów niezbędnych do poruszania się po drodze zawodowej.

Gdzie szukać pracy dla studenta?

Ze względu na ilość obowiązków związanych ze studiowaniem, zwłaszcza dziennym, dobrym rozwiązaniem dla młodych ludzi będzie zajęcie dorywcze lub część etatu. Tego typu oferty pracy znajdziesz w lokalnych mediach lub serwisach tematycznych typu Pracuj.pl. Wiele firm poszukuje osób, które będą wsparciem dla stałego zespołu. Może to być np. praca przy konkretnym projekcie, na zastępstwie lub zdalna, którą wykonasz w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

Pracy na studiach możesz szukać również w swoim najbliższym otoczeniu. Jeśli ktoś z kolegów potrzebuje korepetycji, zaproponuj mu współpracę. Dobra opinia o Tobie pójdzie w świat i lada moment pojawią się kolejne osoby potrzebujące pomocy. A może masz lekkie pióro i lubisz tworzyć teksty? Rozejrzyj się, czy w okolicy są wydawnictwa lub redakcje, które zechcą nawiązać z Tobą współpracę. Podobnie jak agencje reklamowe, w których możesz szukać zatrudnienia, chcąc realizować swoje pasje związane z grafiką.

Dlaczego warto?

Czas wolny od zajęć na uczelni chciałoby się spędzać na beztroskiej zabawie i spotkaniach ze znajomymi. Trudno się dziwić, w końcu to ostatnie chwile młodości. Warto jednak już teraz pomyśleć o swojej przyszłości i zadbać o dobry start w karierę zawodową.

Praca dorywcza daje możliwość zdobycia doświadczenia, którego może wymagać od Ciebie przyszły pracodawca. Pracując w różnych miejscach, masz też masz szansę trafić na coś, co okaże się dobrym planem na przyszłość. Skorzystaj z niego, gdy nie masz jeszcze na nią pomysłu.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop