Zamknij

Królestwo dźwięków

11:40, 24.06.2020 | materiały partnera

Dźwięki mają to do siebie, że towarzyszą nam właściwie na każdym kroku. Najlepiej jest, gdy działają one na nas w odpowiedni sposób, to znaczy nie są nieprzyjemne, czy bardzo głośne. Czasami specyfika niektórych miejsc pracy takich jak chociażby rozgłośnia radiowa, studio nagraniowe, czy filharmonia albo zwykłe biuro w centrum miasta, wymaga specjalnych rozwiązań. Dzięki różnego rodzaju pomysłom możemy je, np. wyciszyć do niezbędnego minimum. Jeśli ma to mieć wpływ na nasz komfort psychiczny, warto zainwestować w takie koncepty, które pomogą nam poradzić sobie z dźwiękiem.

1. Panele, które ujarzmią dźwięki

2. Rozwiązania na miarę potrzeb

Panele, które ujarzmią dźwięki

Poszukując odpowiednich koncepcji, poszukiwania możemy rozpocząć w Internecie. Znajdziemy tu sporo rozwiązań, które pozwolą nam ujarzmić dźwięk. Możemy do nich zaliczyć panele akustyczne, czy też takie propozycje, jak gąbka akustyczna. Panele akustyczne mogą być montowane zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Mają one na celu pochłanianie części dźwięków, dzięki czemu pomieszczenie, w którym są zamontowane, staje się bezpieczniejsze dla naszych uszu. Panele, które pochłaniają dźwięki są nazywane absorberami, a produkty które je rozpraszają, to dyfuzory. Istnieją także "pułapki basowe", które pozwalają zniwelować najniższe basy. W zależności od tego, jaki efekt pragniemy uzyskać, musimy użyć odpowiednich materiałów. Panele bez trudu nabędziemy w sklepie sieciowym Asound.pl. Możemy je dzięki temu bez kłopotu zamontować sami, ale istnieje także opcja skorzystania z ich fachowych usług, dzięki czemu uzyskamy profesjonalny efekt, na jakim nam zależy.

Rozwiązania na miarę potrzeb

Inną propozycją, mająca na celu poprawę otoczenia dźwiękowego, jest gąbka akustyczna, zwana także pianką dźwiękochłonną. Odpowiednio zamontowana pozwala na uzyskanie czystego dźwięku, pozbawionego niepotrzebnych "brudów", dzięki czemu można nagrywać lepsze ścieżki muzyczne, zyskując tym samym dobry efekt w o wiele krótszym czasie. Pianka zlikwiduje także pogłosy, a ponieważ występuje w różnych wzorach i kolorach, podobnie jak panele, będziemy mogli dobrać taki materiał, jaki nam naprawdę odpowiada. Dzięki temu codzienna praca z dźwiękiem stanie się łatwiejsza oraz przyjemniejsza. Dla tych, którzy szukają inspiracji oraz rozwiązań, które pomogą im stworzyć odpowiednie zaplecze dla ich dźwięków, inspiracją może być firmowy blog, który znajdziemy na ich stronie. Dzięki temu być może łatwiej podejmiemy odpowiednią decyzję i unikniemy niepotrzebnych pomyłek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop