Zamknij

Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkodawcę?

12:31, 30.06.2020 | materiały partnera

Pożyczki to dziś naturalny sposób na rozwój, nie tylko firmy, ale także osobisty. Na szczęście na rynku dzieje się bardzo dużo i ofert z różnych instytucji finansowych, także pozabankowych, jest naprawdę sporo, przez co wybór jest łatwiejszy. Oczywiście pod warunkiem, że wiesz, czego absolutnie nie podpisywać.

Warunki umowy, które budzą Twój niepokój

Pierwsza kwestia to przejrzystość warunków umowy. To naturalne, że nie zrozumiesz całej umowy kredytowej czy pożyczkowej, bo jest ona pisana w sposób specyficzny, z uwzględnieniem prawniczych terminów. Jednak są takie jej obszary, które powinieneś dokładnie poznać. To między innymi miejsce, gdzie dokładnie określa się warunki umowy. Dobra oferta firmy pozabankowej to taka, w której wszystko jest jasno wyłuszczone i rozumiesz założenia.

Nawet decydując się na pożyczkę na odległość, online, musisz zostać poinformowany o wszystkich założeniach umowy. Sprawdź, czy w Twojej umowie są określone wszystkie wymogi, które firma stawia przed Tobą, czy masz dostęp do warunków spłaty pożyczki oraz czy dostrzegasz ewentualne koszty dodatkowe, np. przy braku terminowych spłat. Jeśli nie rozumiesz tych założeń, lepiej nie podpisuj takiej umowy lub skonsultuj ją z kimś. Lepiej jednak szukaj przejrzystych umów.

Reputacja pożyczkodawcy sprawia wrażenie mocno niepewnej

Wiarygodność firm pożyczkowych jest bardzo ważna, dlatego musisz zwrócić uwagę na to, czy koszty są w umowie określone jasno i zrozumiale dla Ciebie. Sprawdź, czy nie dostrzegasz gdzieś ukrytych kosztów oraz czy pożyczkodawca wskazuje opłaty dodatkowe, na przykład oprocentowanie, odsetki, prowizje czy koszty dotyczące nieterminowej spłaty. Tak zobaczysz, ile wynosi całkowita kwota pożyczki. Tylko tak zorientujesz się, czy Cię na nią stać.

Klasyczne oferty mają ogólne zastosowanie, ale jeśli dana firma pożyczkowa nie chce dopasować umowy do Ciebie, to lepiej poszukaj bardziej elastycznych możliwości. Na przykład możesz sprawdzić firmy dające Ci możliwość zaciągnięcia pożyczki ratalnej albo zmieniających swoją propozycję w zależności od tego, co wybierzesz i jakie są Twoje potrzeby. Jeśli oferta nie chce w żaden sposób nagiąć się do Ciebie, nie jest warta Twojej uwagi.

Firma-widmo, czyli rankingi, które wiele mówią

Nie podpisuj umowy pożyczkowej bez sprawdzenia, na którym miejscu jest dana instytucja pozabankowa w rankingu. Sprawdź też, czy ma certyfikaty, które uprawniają ją do działalności finansowej oraz pokazują jej rzetelność. To nieprawda, że wszystkie parabanki i instytucje pozabankowe są niewiarygodne. Prawdą jest natomiast, że wielu pożyczkobiorców nie zwraca na to uwagi przed podpisaniem umowy, a potem jest już za późno. Więc lepiej dowiedz się o firmie jak najwięcej, a potem decyduj, czy rzeczywiście chcesz od niej pożyczyć pieniądze.

A jeśli któryś z tych punktów nie będzie spełniony, odradzamy podpisywanie umowy. Bycie dłużnikiem źle prosperującej instytucji finansowej czy instytucji o marnej reputacji nie może się dobrze skończyć. Sprawdź specjalne porównywarki ofert i pożyczaj w sprawdzonych miejscach.

Więcej informacji znajdziecie na: https://pozyczkaposzukiwana.pl/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop